کد خبر: 3715313
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱
گروه معارف- باری در ماه پر برکت رمضان، همواره با توسل و تمسک در مهمانی خدا، خاک تن به کیمیای طلا مبدل می‌شود اگر اندکی اراده و پشتکار چاشنی تصمیم هر خداخواهی بشود.

گروه معارف- به گزارش ایکنا از خراسان جنوبی، مهمانی یک ماهه در پرواز و عروج از فرش به عرش خواهیم کرد؛ پروازی از جنس تهذیب و تزکیه نفس، از جنس قربت الی ا...، از جنس نیک و نیکویی، از جنس آدم شدن و دوری از آلوگی های مسری و غیر مسری.

اندر رمضان خاک تو زر می گردد

وچه خوب است که هم کیشان دینی توفیق چنین پروازی پیدا کرده اند؛ خواه توفیق اجباری و یا توفیق اختیاری.

اما به راستی قرار است چه اتفاقی در این مهمانی بیافتد؟ به نظر می رسد قرار است روحمان سیراب شود از تشنگی ایمان مضاعف، تا آن شود که قبلا نبوده است.

تزیین توأمان روح و جسم در این ماه پر از خیر و برکت، شانسی است که درب خانه یکایک ما را زده است لذا بر ماست که از این فرصت خدادادی نهایت استفاده را ببریم و توشه حال و آخرتمان را لبالب و سرریز از این فرصت و درنگ متفاوت در راه کمال جسم و روح بنماییم.

در چنین شرایطی است که به قول مولوی «اندر رمضان خاک تو زر می گردد». تبدیل خاک به زر کار هر کس نیست و به قول شاعر «گاو نر می‌خواهد و مرد کهن».

باری در ماه پر برکت رمضان، همواره با توسل و تمسک در مهمانی خدا، خاک تن به کیمیای طلا مبدل می‌شود اگر اندکی اراده و پشتکار چاشنی تصمیم هر خداخواهی بشود.

بی‌تردید در جامعه‌ای که بعضا اخلاق در آن به پایین ترین سطح خود تنزل می‌کند و مردمانش به واسطه زندگی مادی و ماشینی روز به روز از خود و خدای ناکرده از خدای خود فاصله جبری گرفته اند این ماه فرصتی بس مغتنم برای چرخش و برگشتی قهرمانانه در خداجویی و خدایابی است.

بانگ در بانگ

اینکه در این ماه، درب‌های روزی و خیر و خیرات بیش از پیش گشوده می‌شود، اینکه در این ماه، رنگ و بوی خدا را بیشتر و بیشتر حس و لمس می‌کنیم به واسطه همین دوری از ماده و مادیات و رجعت به معنویات است.

خدا کند که بوی خوش رمضان در فضای جامعه مان ساری و جاری باشد تا اخلاق و تقوی و حسنات بیش از پیش غالب بر بی‌اخلاقی و بی تقوایی و بدی‌های میان مردم شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: