کد خبر: 3715384
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۳
گروه فعالیت‌های قرآنی- نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که برای فهم و عمل به قرآن نیازمند مقدمه هستیم، مشخص کردن سبک زندگی انسان را هدف نزول قرآن دانست و گفت: مقدمه فهم و عمل به قرآن، تلاوت قرآن است.

تلاوت؛ مقدمه فهم و عمل به آیات قرآن

به گزارش ایکنا از لرستان، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی نماینده ولی‌فقیه در لرستان، عصر پنج‌شنبه ۲۷ اردیبهشت  در آئین افتتاحیهجمع خوانی قرآن کریم در حسینه ثارالله سپاه ناحیه خرم‌آباد، اظهارکرد: حضور چشم‌گیر نسل جوان قداست خاصی به محفل قرآن می‌بخشد.

وی مهم‌ترین ویژگی ماه قرآن نزول قرآن برشمرد و گفت: بدین معنا که ماه رمضان آنقدر شایستگی دارد تا این کتاب آسمانی را در خود جای دهد، این در حالی است که قرآن کتاب ارزشمندی است که آیاتش راهگشای بشر در زندگی دنیوی و اخروی ا

آیت‌الله میرعمادی، قرآن را تضمین کننده سعادت انسان در دنیا و آخرت دانست و با ذکر این مطلب که کتاب خدا آنقدر ارزشمند است که از سوی خدای علیم بر قلب پیامبر اکرم(ص) ما را شد، هدف نزول قرآن مشخص کردن سبک زندگی انسان برشمرد و گفت: برای فهم و عمل به قرآن نیازمند مقدمه داریم و مقدمه فهم و عمل به قرآن، تلاوت قرآن است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اهمیت تلاوت قرآن در طول سال، اضافه کرد: تلاوت قرآن در ماه مبارک رمضان از اهمیت ویزه‌ای برخوردار است.

امام جمعه مردم خرم‌آباد ادامه داد: کار صدا و سیما در پخش برنامه جزء‌خوانی قرآن کریم ذی‌قیمت بوده این در حالی است که اهتمام صداوسیمای مرکز لرستان در پخش برنامه‌های تلاوت و تفسیر قران، در کشور نمونه است.

این مفسر قرآن کریم با بیان این‌که تلاوت قرآن کریم موجب نورانی شدن دل و صفای باطن شده و وسیله‌ای برای تقرب به سوی خداوند متعال است،

تلاوت قرآن را سبب معرفت‌افزایی و بصیرت جامعه برشمرد و گفت: در روز قیامت به کسانی که تلاوت قرآن داشتند مرتبه‌ای خاص داده می‌شود.

وی تصریح کرد: تلاوتی در وجود انسان اثرگذار است که از روی معرفت و اخلاص باشد و تلاوت قرآن از روی اخلاص انسان را برای رسیدن به درجات عالی  هدایت می کند.

 

ضرورت تلاوت خانگی و محفلی

 

آیت‌الله میرعمادی با بیان این‌که  قرآن کریم از اهمیت زیادی دارد و باید برنامه‌ها به گونه‌ای باشد که در ماه مبارک رمضان از هر خانه ای تلاوت قرآن شنیده شود، عنوان کرد: به ما دستور داده شده است که خانه‌هایتان را با تلاوت قران نورانی کنید زیرا تلاوت قرآن موجب وسعت در رزق و روزی و طول عمر است.

 

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: