کد خبر: 3715446
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۸
گروه فرهنگی - مسئول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری آذربایجان غربی از تولید مستند علمای آذربایجان غربی با عنوان ستارگان هدایت خبر داد.

تولید مستند ستارگان هدایت در آذربایجان غربی

مصطفی قلیزاده علیار مسئول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری آذربایجان غربی در گفت و گو با ایکنا از آذربایجان غربی در رابطه با شاخص های انتخاب علما بیان کرد: مبلغین دینی، حل و فصل کنندگان امور شرعی مردم، فعالیت های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی، مبارزات قبل و بعد از انقلاب از جمله شاخص های انتخاب علمای این مستند است.

وی تصریح کرد: تاکنون چندین تن از علمای تاثیرگذار استان شناسایی شده اند که حتی بسیاری از آنان در روستاها ساکن می باشند.

قلیزاده علیار از تولید مستند روحانیت آذربایجان غربی نیز خبر داد و افزود: علما و روحانیونی که برای مستند انتخاب شده اند بیشتر از کسانی هستند که مجاهدت های خاموشی را انجام داده اند و کسی تابحال سراغ آنان را نگرفته و حتی برخی بسیار ناشناخته هستند.

مسئول تهیه مستند علما و روحانیت استان در رابطه با هدف ساخت این مستند اظهار کرد: با بررسی های انجام شده مشاهده کردیم همه گروهها اعم از هنرمندان، رزمندگان و اقشار بسیاری دارای مستند می باشند ولی هیچ کس تا به حال سراغی از علما و روحانیون ناشناس نگرفته است و اینان گنجینه های گران بهایی هستند که می خواهیم به همگان نشان دهیم.

وی گفت: در رابطه با ساخت مستند روحانیت 300 روحانی بالای 70 سال در استان شناسایی شده اند که برخی از آنان برحسب طبیعت بسیار ضعیف شده اند و متاسفانه قدرت تکلم آنچنان نیز ندارند.

قلیزاده علیار ادامه داد: محمد خلیلی فیلمبردار این مجموعه بوده و سه مشاور حجت الاسلام محمد داداش زاده رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان، حجت الاسلام محمد خان بابایی امام جمعه نوشین شهر و احد هوشمند قره باغ رئیس حوزه هنری استان در ساخت مجموعه یاری می کنند.

مسئدل تهیه مستند علما و روحانیت استان همچنین در خصوص افرادی که کمک های فکری بسیاری در ساخت مستند نموده اند، اظهار کرد: حجت الاسلام عبدالرحیم نیساری، حجت الاسلام رامین خورنژاد حسینی، حجت الاسلام صادقی و حجت الاسلام حسین خانی همفکری مساعدت آمیزی در راستای ساخت این مستند انجام داده اند.

مسئول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری آذربایجان غربی یادآور شد: این مستند با پشتیبانی اداره تبلیغات اسلامی و همکاری حوزه هنری و شورای روحانیت ارومیه تهیه خواهد شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: