کد خبر: 3715481
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۷
خطیب جمعه تهران:
گروه سیاسی ــ حجت‌الاسلام صدیقی در بخشی از خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران در واکنش به سکوت سران مرتجع عربی نسبت به جنایات اخیر صهیونیست‎ها گفت: سران عربی‌ای که ادعای عرب بودن و حمایت از هم‌نژادان خود را دارند چرا سکوت کرده‌اند؟ مگر نمی‌بینید که فلسطینیان تحت شدیدترین ظلم‌ها هستند؛ سران عرب متأسفانه دچار خفگی شده‌اند اما انشاءالله با این جنایت اخیر علیه ملت فلسطین، نابودی اسرائیل زودتر از 25 سال اتفاق خواهد افتاد.

جنایات اخیر در فلسطین زوال رژیم صهیونیستی را سرعت می‎بخشد/ سران مرتجع عربی دچار خفگی شده‌اند

به گزارش ایکنا؛ حجت‌الاسلام کاظم صدیقی، امروز، 28 اردیبهشت، در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران و در تکمیل خطبه اول نتیجه روزه‌داری را تقوا، عرفان و ابزاری برای رسیدن به خداوند دانست و تصریح کرد: همه چیز در دستان پرورگار است و اگر روزی گرسنگی و یا سایر مشکلات سراغ ما بیایند، دلمان کمی تکان می‌خورد و دست‌هایمان را برای دعا به سوی پرورگار دراز می‌کنیم؛ لذا این ماه را غنیمت بشماریم.

وی در ادامه با اشاره بر این موضوع که ضرر رئیس جمهور دیوانه‌نمای خبیث آمریکا به اندازه نفس امّاره نیست گفت: حتی با این‌که فلسطین تحت شدیدترین ظلم‌هاست اما خطر رژیم کودک‌کش صهیونیستی هم به اندازه نفس امّاره نیست. باید در ماه رمضان بر نفس خود مسلط شویم و با استغفار بار گناهانمان را کم کنیم.

خطیب موقت جمعه تهران افزود: پیامبر اکرم(ص) این ماه را فرصتی برای استغفار و سجده‌های طولانی می‌دانند که می‌توانیم بار سنگین گناه‌هایمان را از دوشمان برداریم.

صدیقی در رابطه با افتتاح سفارت آمریکا در بیت‌المقدس گفت: انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی، بزرگترین فاجعه‌ این ایام است و اصل مشکل جهان اسلام، همین مولود رژیم نامشروع صهیونیستی بوده و به خاطر همین خداوند هر روز مشکلی را برای این رژیم به وجود می‌آورد.

نائب رئیس شورای مدیریت حوزه علمیه تهران با بیان این مطلب که بر اساس مصوبات و قوانین بین‌المللی اقدام رئیس جمهور آمریکا، وجهه قانونی ندارد، تصریح کرد: رؤسای جمهور پیشین آمریکا به ظاهر به این قوانین پایبند بودند اما این انسان خبیث که روی کار آمده تمامی این مقررات را زیر پا می‌گذارد.

وی ادامه داد: مردم مظلوم فلسطین برای دفاع از حقوق خود دست به تظاهرات می‌زنند اما این جنایتکاران آن‌ها را قتل عام می‌کنند و همین جنایت‌ها، همچون برگ ننگین دیگری در کارنامه اسرائیل و حامیانش است که نشان می‌دهد آن‌ها به هیچ اصول و قوانین بین‌المللی پایبند نیستند.

امام جمعه موقت تهران در واکنش به سکوت سران مرتجع عربی گفت: سران عربی‌ای که ادعای عرب بودن و حمایت از هم‌نژادان خود را دارند چرا سکوت کرده‌اند؟ مگر نمی‌بینید که فلسطینیان تحت شدیدترین ظلم‌ها هستند. سران عرب متأسفانه دچار خفگی شده‌اند و بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری بدون اجازه آمریکا، سران عرب حق نفس کشیدن هم ندارند و انشاالله با این جنایت اخیر علیه ملت فلسطین، نابودی اسرائیل زودتر از 25 سال اتفاق خواهد افتاد.

صدیقی در ادامه به موضوع خروج آمریکا از برجام اشاره کرد و در این رابطه افزود: برجام قصه پرغصه‌ای است که از ابتدا دنیای غرب کلاه گشادی را برای ایران آماده کرده بود؛ برجام یک باج‌گیری بود برای رفع تحریم‌ها در حالی‌که ما خلافی نکرده بودیم اما یک طرفه از علم و انرژی هسته‌ای عقب‌نشینی کردیم که این تحریم‌های غیرقانونی را بردارند اما چه شد. مقام معظم رهبری در همان زمان‌ها به رئیس جمهور نامه نوشتند و هشدار دادند که شما سوابق غربی‌ها را می‌دانید لذا از رئیس جمهور آن‌ها تضمین گرفته شود که رعایت نشد و حال این رئیس جمهور دیوانه‌نما کل برجام را زیر سؤال می‌برد.

نائب رئیس شورای مدیریت حوزه علمیه تهران، سیاست کلی نظام را بر اساس قانون اساسی و با نظر رهبری و ولی فقیه دانست و تصریح کرد: نکند که بدون اذن و اجازه ایشان سراغ کسانی برویم که آن‌ها هم مثل آمریکایی‌ها هستند و در هشت سال دفاع مقدس دیدیم که بر سر ما آتش باریدند از جمله انگلیس، فرانسه، آلمان و غیره.

وی در این رابطه گفت: ما با چه جرأتی می‌توانیم به این‌ها که با ما عناد و دشمنی دارند، اعتماد کنیم و تضمینی نگیریم. مؤمن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود. این مسئله، مسئله عزت ملی و شرف مملکت ما است، خواست همه مردم این است که در مذاکره با اروپایی‌ها راه قبلی را طی نکنیم و تضمین عملی بگیریم نه حرفی، و گرنه زیر بار مذاکره‌ای که ننگ در آن است نرویم.

صدیقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع لوایح مجلس در خصوص مسئله پولشویی و مراودات مالی با جبهه مقاومت، تصریح کرد: ما نباید خودمان را با دست خودمان محدودمان کنیم و دشمن را بر مجاری اقتصادی کشور مسلط کنیم، این جزو غفلت‌هاست. می‌گویند در شرایط بانکی سختی به سر می‌بریم خب مگر برجام شرایط بانکی را درست کرد که با این موضوعات درست شود؛ مجلس و دولت برخلاف عزت ملی قدمی برندارند.

خطیب موقت جمعه تهران در ادامه به موضوع لزوم افزایش جمعیت اشاره کرد و گفت: کثرت جمعیت، اعتبار بین‌المللی، اقتصادی و جهانی نظام است؛ نباید فریب برخی حرف‌ها مثل اولاد کمتر و زندگی بهتر را خورد البته با هشدارهای مقام معظم رهبری رشد جمعیت بهتر شده است لیکن هنوز نگرانی‌هایی وجود دارد.

نائب رئیس شورای مدیریت حوزه علمیه تهران به مسئله ضرورت حمایت از کالای داخلی پرداخت و در این باره تأکید کرد: باید در مسئله کالای داخلی کارآفرینان و تولیدکنندگان کیفیت کار را بالا ببرند و دولت نیز خرید کالاهای خارجی را در ادارات ممنوع کند و نسبت به واردات کالا هوشیار باشد؛ اقتصاد مقاومتی تنها راه برون‌رفت از مشکلات است.

امام جمعه موقت تهران در ادامه به موضوع معضل طلاق اشاره کرد و افزود: هم دولت، هم رسانه‌ها و هم دادگاه‌ها در مسئله طلاق خدا را در نظر بگیرند، این افزایش طلاق در شأن نظام اسلامی نیست و نشان می‌دهد که برنامه‌های فرهنگی به درستی صورت نگرفته و بعضاً شاهدیم دادگاه‌ها خودشان تشویق به طلاق می‌کنند.

صدیقی در پایان خطبه دوم در انتقاد از شرایط بروکراتیک حاکم در ادارات پیشنهاد کرد: باید یک انقلاب اداری در خور تسهیل مردم در نظام اداری کشور صورت گیرد.

به گزارش ایکنا؛ حجت‌الاسلام صدیقی در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران ضمن دعوت نمازگزاران به تقوی الهی، به اهمیت ماه مبارک رمضان اشاره کرد و در این رابطه گفت: این ماه همچون ملکی است که در اختیار خداوند بوده و در مملکت او نمی‌توانیم عملی بر خلاف نظر او انجام دهیم و باید در این ماه رئوف باشیم و زبانمان، ربان خداوند باشد و یا اجزای بدنمان مال خدا را ناپاک نگردانیم.

وی ادامه داد: ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن است و خداوند عنوان شهر را بر این ماه گذاشته و قرآن جلوه خداوند در این ماه است. از آن‌جا که هر دلی ظرفیت جای دادن صفات جلاله خداوند را در خود ندارد، قرآن کریم همچون نور و جلوه‌ای است که تمامی این صفات را در خود جای داده و بنابراین این کتاب با هیچ چیز دیگری قابل مقابسه نیست.

خطیب موقت جمعه تهران با اشاره به این مطلب که شب‌های قدر تجلی انسان کامل است، تصریح کرد: حقیقت شب قدر در وجود حضرت فاطمه‌ زهرا(س) و امیرالمومنین(ع) تجلی یافته و لذا تلاوت قرآن در این ماه و توجه به تفسیر و معانی آن، اثری دارد که در هیچ ماه دیگری وجود ندارد.

صدیقی افزود: انسان اگر اهل تفکر باشد و عقل خود را در پرتو قرآن کریم قرار دهد، روحش آماده پذیرش حقایق می‌شود و بهتر است در این ماه قرآن را قرائت کنید و نگوید من زبان عربی نمی‌دانم زیرا با قرائت این کتاب آسمانی، پروردگار خود فهم درک آن‌را به ما می‌دهد و باعث می‌شود انسان صاحب نور شود پس به فرمان خدا قرائت کنید.

وی در ادامه به مسئله امامت اشاره کرد و گفت: بدون رهبری نورانی، حرکت در زندگی همچون بیراهه است و امام مانند نوری است و لذا دل دادن به امام زمان(ع) لازم بوده و باید توجه داشته باشیم که عمل ما بدون امضای امام عصر(ع) کار به جایی نمی‌برد.

امام جمعه موقت تهران در پایان خطبه اول با اشاره به اینکه قرآن قاعده است و هر کسی قرآن را جلو قرار دهد و دنبال آن حرکت کند با این رهبری به بهشت می‌رسد، افزود: اگر کسی جلو افتد و قرآن را پشت سر گذارد یعنی التقاطی، لیبرال و سکولار شود و قرآن را برای زندگی ناقص بداند، راه به جایی نخواهد برد چون آن کس که قرآن را پشت سر گذارد و خودش قرآن را یدک بکشد و دم از اسلام بزند هرگز به بهشت نمی‌رود و در جهنم سقوط می‌کند.

انتهای پیام

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: