کد خبر: 3715483
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۷
مروی:
گروه اجتماعی ـ معاون امور ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه تبلیغ دین خدا باعث دشمنی‌ها خواهد شد، گفت: تبلیغ رسالت دینی فراتر از یجوز و لایجوزها است.

تبلیغ رسالت دینی فراتر از یجوز و لایجوزها است/ نماز جمعه یک میتینگ سیاسی برای گروه خاصی نیست

به گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی، معاون امور ارتباطات حوزوی و استان‌های دفتر مقام معظم رهبری امروز، 28 اردیبهشت در جلسه‌ شورای اداری استان فارس که با هدف معرفی نماینده‌ جدید ولی فقیه در فارس تشکیل شده بود، گفت: عالم دینی باید با مردم زندگی کند و از مسائل و چالش‌های مردم آگاه باشد و برای همه‌ آنها راه درمانی داشته باشد.
وی با اشاره به آیاتی از کلام‌الله مجید، در خصوص اهمیت رسالت پیامبران الهی، گفت: کسانی که رسالت پیامبری را در جامعه داشتند جز از خداوند از هیچ کس ترس و خوفی نداشتند؛ اگر تنها تبلیغ دین به مسائل شخصی افراد و حلال و حرام محدود می‌شد که بحث خوف و خشیت مطرح نبود؛ اگر پیامبران به مسائل شخصی و حلال و حرام می‌پرداختند که دشمن نداشتند.

پیامبران از هیچ کس جز خداوند خوف نداشته باشند
مروی تأکید قرآن بر اینکه پیامبران از هیچ کس جز خداوند خوف نداشته باشند به دلیل آن دانست که تبلیغ دین خدا باعث دشمنی‌ها خواهد شد و تبلیغ رسالت دینی فراتر از یجوز و لایجوزها است.
وی با بیان اینکه در تاریخ هم عالمان دین در تمام صحنه‌ها حضور داشته و از فرصت‌ها برای انجام رسالت دینی خود استفاده می‌کردند، گفت: عالم دینی از فرصت‌ها برای مدیریت و هدایت جامعه‌ دینی بهره می‌برد.
معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری همچنین نماز جمعه را از برکات انقلاب و نظام اسلامی دانست و گفت: نماز جمعه یکی از شعائر ارزشمند دینی و از یادگارهای امام راحل(ره) و نماز جمعه‌ ایران در دنیا منحصر به فرد است.

فرصت حضور همه اقشار جامعه در نماز جمعه فراهم شود
مروی همچنین گفت: نماز جمعه به لحاظ امامت و مطالبی که در آن بیان می‌شود بسیار اهمیت دارد؛ باید فرصت و زمینه‌ حضور برای همه‌ اقشار جامعه در نماز جمعه فراهم شود.
معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه نماز جمعه یک میتینگ سیاسی و عبادی برای جناح و گروه خاصی نیست، گفت: نماز جمعه میتینگ سیاسی و عبادی جمهوری اسلامی است و تمام کسانی که ولایت فقیه را قبول دارند، با تمام سلایق باید خود را در برپایی و شرکت در آن سهیم بدانند و بستر توسعه‌ آن را فراهم کنند.

هدایتگران اطلاعات خود را به روز کنند
وی با اشاره به ضرورت حضور همگان خصوص جوانان در نماز جمعه، گفت: آن‌هایی که در مسیر هدایت هستند باید حضور داشته باشند و اطلاعات و دانش خود در مورد مسائل را به روز کنند و به دنبال تهذیب بیشتر باشند؛ باید فرصت را برای حضور آن‌هایی هم که دارای اعوجاجات ذهنی هستند فراهم شود تا اگر احتمالا دچار انحرافی هستند، هدایت شوند.
مروی در اامه با تبریک به امام جمعه‌ جدید شیراز، گفت: اینکه حجت‌الاسلام و المسلمین دژکام مورد اعتماد رهبری قرار گرفته و مفتخر به نمایندگی حضرت ایشان در استان بزرگ و فرهیخته‌ی فارس شدند، جای خوشوقتی است.

مرحوم آیت‌الله ایمانی شخصیتی ارزشمند بودند
وی، مسئولیت نمایندگی ولی فقیه و امام جمعه‌گی را منصب و مسئولیتی بسیار خطیر توصیف کرد و ضمن گرامی‌داشت یاد ائمه‌ جمعه‌ فقید شیراز، گفت: مرحوم آیت‌الله ایمانی شخصیتی ارزشمند بودند و امیدواریم حجت‌الاسلام دژکام موفق شوند که این خلأ را به بهترین وجه پر کنند و به این جایگاه بیش از آنچه هست تعالی ببخشند.
مروی استان فارس و شهر شیراز را دارای جایگاهی مهم ارزیابی کرد و گفت: این دیار عرصه‌ حضور شخصیت‌های نام‌آور و جهانی بوده و در شعر، ادب و فرهنگ، سعدی و حافظ در فلسفه و حکمت و عرفان ملاصدرا و در زمینه‌ی فقه و جهاد و مبارزه میرزای شیرازی و بسیاری از بزرگان دیگر را داشته است و اکنون هم علمای برجسته و روحانیت دلسوزی دارد و از حضور بیوت علما، محلاتی، دستغیب، حدائق و ... برخوردار است.
معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری همچنین به وجود شریف آیت‌الله العظمی ناصر مکارم‌شیرازی به‌عنوان یکی از مراجع بزرگ زمان حاضر اشاره کرد و گفت: مواجهه با انسان‌های اهل فکر، ادب، هنر و فرهنگ از جهتی آسان و از جهتی دشوار است.
یادآور می‌شود، در ادامه این مراسم معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری، حکم مقام معظم رهبری در انتصاب حجت‌الاسلام دژکام به‌عنوان نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز را قرائت کرد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: