کد خبر: 3718997
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹
فرمانده نیروی دریایی ارتش در گفت‌وگو با ایکنا:
گروه سیاسی ــ امیر دریادار خانزادی در رابطه با شروط رهبری و تأثیر آن بر میزان موفقیت مذاکرات برجامی گفت: آن چیزی که مقام معظم رهبری به‌عنوان شروط برای اتحادیه اروپا مطرح ساختند، یک اصول، مبنا و کلید در دست مذاکره‌کنندگان است و لذا اگر این شروط محقق نشوند اصلاً مذاکره معنا ندارد.

شروط رهبری، کلید در دست مذاکره‌کنندگان است/ نیروهای مسلح؛ حصن و حصار ملت ایران

امیر دریادار حسین خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در جریان بازدید از بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در غرفه ایکنا حضور یافت و در پاسخ به این پرسش خبرنگار ایکنا که شروط رهبر معظم انقلاب جهت ادامه مذاکرات برجامی با اروپاییان چه‌قدر بر موفقیت این مذاکرات می‌تواند تأثیرگذار باشد، گفت: آن چیزی که مقام معظم رهبری به‌عنوان شروط برای اتحادیه اروپا مطرح ساختند، یک اصول، مبنا و کلید در دست مذاکره‌کنندگان است. لذا اگر این شروط محقق نشوند اصلاً مذاکره معنا ندارد و ما داریم درباره چیزی مذاکره می‌کنیم که حق اساسی ماست و دیگران حق دخالت در آن‌را ندارند.

وی در ادامه شروط 12 گانه وزیر امور خارجه آمریکا را در راستای اعمال سیاست‌های سلطه‌جویانه این کشور دانست و در این باره افزود: در دنیا برخی از نظام‌های حکومتی، مشروع نیستند؛ به‌ویژه نظام‌های استکباری که مبانی دینی را در خود جای نداده‌اند بلکه مبانی آن‌ها بر اساس اقتصاد و امور دنیوی شکل گرفته است. بنابراین ما به لحاظ مفاهیم و اصول پایه از آن‌ها فاصله داریم و آن فهمی که کشورمان از دفاع دارد و نگاهی که آن‌ها به نیروهای مسلح دارند کاملاً با هم متفاوت هستند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش پایه و اساس نیروهای مسلح آمریکا را مبتنی بر استکبار و قدرت‌افکنی دانست و تصریح کرد: نگاه دفاعی جمهوری اسلامی مبتنی بر آموزه‌های قرآن بوده و آن‌ چیزی که از این کتاب آسمانی برگرفته شده، این است که ما باید خودمان را کاملاً آماده دفاع کنیم و آن یک حق مشروع و در تمامی نظام‌های حکومتی بر آن تأکید می‌شود. لذا ما برای این حق از کسی نه سوال می‌پرسیم و نه اجازه می‌گیریم.

وی ادامه داد: نیروهای مسلح در نظام جمهوری اسلامی ایران، حصن و حصار ملت هستند. بنابراین وظیفه ما آن است تا هر آن‌چه برای یک دفاع مستحکم و قابل وثوق نیاز است را آماده کنیم و هر تسلیحات متعارفی را که نظام بشری آن‌را به‌عنوان یک ابزار بازدارندگی می‌پذیرد، در چهارچوب مفاهیم دینی به ‌کار خواهیم گرفت.

امیر خانزادی در پایان درباره ارزیابی خود از سطح کیفی نمایشگاه بین‌المللی قرآن گفت: انسجام و کیفیت برگزاری این دوره بالاتر از سال‌های گذشته است. به‌ویژه در بخش نیروهای مسلح من آن انسجام و هماهنگی را بیشتر مشاهده کردم. ضمن این‌که محصولات جدیدی در این نمایشگاه عرضه شده و مؤلفین قرآنی بیش از پیش به آموزه‌های دینی نزدیک‌تر شده‌اند. همچنین انتظار می‌رود برپایی این‌گونه نمایشگاه‌ها تأثیر مثبتی بر ارتقای فرهنگی جامعه داشته باشد و هنجارهای برگرفته از آموزه‌های دینی و قرآنی تقویت شود.

گفت‌وگو از سعید امینی

انتهای پیام

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: