کد خبر: 3720976
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۴
امام جمعه بیرجند:
گروه اجتماعی- امام جمعه بیرجند گفت: در هر جای دنیا ظلم و فسادی وجود دارد منشاء آن صهیونیست غاصب است.

به گزارش ایکنا از خراسان جنوبی، آیت الله سید علیرضا عبادی، ظهر امروز 18 خرداد، در خطبه های این هفته نماز جمعه بیرجند اظهار کرد: مسئله شناخت برای بشر حرف اول را می زند.

صهیونیست منشا ظلم در جهان است

وی افزود: در تمام موضوعات مسئله خویشتن شناسی و دین شناسی حرف اول را می زند چرا که سرمایه های انسانی و الهی در این دو موضوع گنجانده شده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: در مسئله خویشتن شناسی اگر صدها محبت، عشق و انگیزه در ما وجود دارد باید به این برسیم که همه آنها به وحدت محبت و انگیزه می انجامد.

عبادی اظهار کرد: با وجود گسترش مسئله دین و فروعات آن، همه این مسائل در دو اصل حب و بغض خلاصه می شود و حب اصالت دارد و بغض لازمه حب است.

وی با بیان اینکه مردم دو گروه حق و باطل هستند، افزود: باید جایگاه خود را بشناسیم که در کدام گروه قرار داریم؛ ظالم یا برحق هستیم.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه ا نسان همان گونه که خود را می‌شناسد باید دشمن را بشناسد و سلسله مراتب دشمن را نیز بداند، افزود: خداوند در قرآن نسل‌های بعد اسرائیل را نیز ملامت کرده است چرا که مواضع آنان مانند گذشتگانشان است .

 

عبادی با بیان اینکه یهودیان بر اهل ایمان ستم کردند و هنوز بهانه های بنی اسرائیلی در گوش دنیا است، تصریح کرد: در فرانسه که ادعای آزادی دارد، پاسخ اعتراض مردم، چماق است.

وی اظهار کرد: یهودیان صهیونیستی آدم های حریص بر دنیا و سرمایه طلب هستند که به خاطر آن حاضر هستند دنیا را به آتش بکشند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: در هر جای دنیا ظلم و فسادی وجود دارد منشاء آن صهیونیست غاصب است و دروغ بزرگ آنان این بود که فلسطین بی جمعیت بوده و گفتند سرزمین بدون جمعیت برای جمعیت بدون سرزمین و این در حالی است که هیچ گاه فلسطین بدون جمعیت نبوده است.

عبادی افزود: تمام آمریکا و اسرائیل مکر و حیله است و در این خصوص باید به سخن امام خمینی(ره) که فرمود«آمریکا شیطان بزرگ است» گوش فرا دهیم.

وی ادامه داد: برای حفظ ناموس، دین، انقلاب و ارزش ها باید رهنمودهای مقام معظم رهبری را گوش کنیم.

امام جمعه بیرجند به راهپیمایی باشکوه مردم استان به مناسبت روز قدس اشاره کرد و یادآور شد: مردم با حضور در راهپیمایی روز قدس جهاد کردند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: