کد خبر: 3721459
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۱
گروه بین‌الملل - نفرات برتر هفتمین دوره مسابقات ملی قرآن ویژه معلولان و افراد دارای نیازهای خاص در دو بخش بانوان و آقایان در امارات تجلیل شدند.
تجلیل از برگزیدگان مسابقات ملی قرآن ویژه معلولان در امارات
به گزارش ایکنا به نقل از وبگاه روزنامه اماراتی البیان؛ آیین اختتامیه و تجلیل از نفرات برتر این مسابقات با عنوان «صاحبان همت و اراده‌» در دو سالن مجزا برگزار شد و از 36 شرکت‌کننده در بخش آقایان و 20 شرکت‌کننده در بخش بانوان تجلیل به عمل آمد.
 
پخش فیلم کوتاهی درباره فعالیت‌های این مسابقات از سال 2012 میلادی تاکنون، ارائه تواشیح دینی و برپایی نمایشگاه صنایع دستی افراد معلول و دارای نیازهای خاص از جمله برنامه‌های این مراسم بود.
 
فوزیه بلوشی، رئیس کمیته برگزارکننده این مسابقات گفت: شرکت‌کننده در هفتمین دوره این مسابقات از سطح ممتاز و بالایی برخوردار بودند و توانمندی‌ها و ظرفیت‌های پنهان خود را در زمینه حفظ و تلاوت قرآن به نمایش گذاشتند.

یادآوری می‌شود، هفتمین دوره مسابقات ملی قرآن کریم امارات ویژه افراد معلول و کم‎توان، ۶ تا ۱۰ خردادماه سال جاری در شهر «دبی» برگزار شد. این مسابقات به همت باشگاه «صاحبان همت و اراده» دبی و با حضور 287 شرکت‌کننده از مناطق مختلف امارات در دو بخش آقایان و بانوان برگزار شد.
 
در این مسابقات، معلولان و افراد ناتوان در حوزه‌های مختلف جسمی، حرکتی، شنوایی، بینایی و ذهنی حضور داشتند و در رشته‌های مختلف حفظ کل قرآن، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۵ جزء، حفظ ۷ جزء، حفظ ۵ جزء، حفظ سه جزء، حفظ دو جزء، حفظ یک جزء و حفظ سوره‌های کوتاه قرآن به رقابت پرداختند.
 

در این مسابقات علاوه بر شهروندان اماراتی، ملیت‌های مختلف ساکن در این کشور نیز حضور داشتند و افراد حاضر در این مسابقات باید دارای گزارش پزشکی و کارت ویژه معلولیت بودند.
 
انتهای پیام
 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: