کد خبر: 3721736
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۱
گروه ادب ــ فراخوان ارسال آثار به دومین دوره جایزه منطقه‌ای کتاب سال ویژه هند منتشر شد.

دومین دوره جایزه منطقه‌ای کتاب سال ویژه هند فراخوان داد
به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی دبیرخانه جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، این دبیرخانه به شناسایی و انتخاب آثار برتر در قالب تألیف، ترجمه و تصحیح انتقادی متون فارسی از میان آثاری که برای اولین بار طی 5 سال گذشته میلادی(2017-2012) در هند چاپ شده است، اقدام می‌کند.

بر اساس این فراخوان، علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را در حوزه مطالعات ایرانی (کلیات، زبان و زبان‌شناسی ایرانی، مردم‌شناسی، تاریخ و تمدن ایران باستان، تاریخ، تمدن و فرهنگ ایران پس از اسلام، تاریخ علم در ایران، شعر و ادب فارسی، هنر و معماری ایرانی، تصحیح انتقادی متون کلاسیک فارسی، ترجمه آثار اندیشمندان ایرانی و مطالعات فرهنگی مربوط به ایران امروز و سایر موضوعات مرتبط با مطالعات و تحقیقات فارسی و ایرانی به دبیرخانه این جایزه ارسال کنند.

کتاب‌هایی در این دوره از جایزه مورد داوری قرار می‌گیرند که از انسجام ساختاری، محتوایی و ابتکار و خلاقیت در ارائه یافته‌های علمی و پژوهشی مرتبط با موضوع برخوردار باشند و محتوای کتاب دارای اثرگذاری فرهنگی و از روش علمی و معیارهای پژوهشی با استفاده از منابع معتبر و مستند بهره گیری کرده باشد.

همچنین، در کتب ترجمه شده از فارسی به زبان‌های دیگر معیارهای اساسی ترجمه رعایت و به‌گزینی در تصحیح متون کلاسیک فارسی و رعایت روش علمی و آداب و قواعد فنی تصحیح انتقادی همراه با تعلیقات و حواشی در کتب تصحیح شده رعایت شود.

از نظر تناسب حجم کتاب با محتوا، فصل‌بندی دقیق و علمی موضوعات، رعایت هماهنگی فصول و یکدستی مطالب، تنظیم فهارس ضروری، ویراستگی فنی و محتوایی، بهره مندی از ظرایف و دقایق هنر کتاب آرایی و نداشتن اغلاط چاپی از کیفیت مطلوب برخوردار باشد.

بر اساس این فراخوان، از ناشران، پدید آورندگان و صاحبنظران دعوت می‌شود یک نسخه از کتاب مورد نظر خود را برای شرکت در این دوره از جایزه منطقه‌ای کتاب سال، تا 30 ماه می 2018 به یکی از نشانی‌های ذیل ارسال کنند یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های 982188861320 ، 5-982188837774 ،9-88840818 9821 یا 982188837776(فکس) و (هند) 919899058990 تماس بگیرند.

ایران، تهران، میدان هفتم تیر، خیابان قائم مقام فراهانی، ابتدای خیابان فجر، ساختمان شماره7، طبقه پنجم، دبیرخانه جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران.

ایران، تهران، میدان هفتم تیر، خیابان شهید مفتح جنوبی، رو به روی ورزشگاه شهید شیرودی، خیابان اردلان، پلاک 25، هند، دپارتمان زبان فارسی دانشگاه دهلی، دهلی-07

یادآور می‌شود، در صورت در دسترس نبودن نسخه چاپی و یا دشواری ارسال اصل کتاب، شرکت کنندگان می‌توانند نسخه الکترونیکی کتاب مورد نظر خود را به نشانی bookaward@ketab.ir یا info@bonyadbidel.ir یا persianfoundationnofindia@gmail.com ارسال کنند.

آثار برتر و نفرات برگزیده در مراسمی که به همین مناسبت در شهر دهلی برگزار می‌شود، معرفی خواهند شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: