کد خبر: 3721804
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۱
گروه فعالیت‌های قرآنی - مدیر مؤسسه مهد قرآن کریم و ولایت استان اصفهان گفت: موسسه مهد قرآن کریم از سال ۹۶ با همکاری آموزش و پرورش طرح جامع حفظ قرآن را آغاز کرد و امسال هم این طرح را در سال دوم اجرایی شدن آن دنبال می‌کند.

چگونه هم درس بخوانیم و هم حافظ قرآن شویم؟

حسین خاکسارهرندی، مدیر موسسه مهد قرآن کریم و ولایت استان اصفهان در گفت‌وگو با ایکنا از اصفهان، اظهار کرد: خروجی طرح جامع حفظ قرآن که در سال گذشته با استقبال زیادی مواجه شد، تربیت 50 درصد دانش‌آموزان حافظ کل قرآن بود. این طرح برای اولین‌بار در دو سطح مدرسه دخترانه و پسرانه از پایه پنجم تا نهم در موسسه مهد قرآن استان اصفهان آغاز شد.
وی افزود: طرح یک‌ساله حفظ قرآن که بعضی از موسسات قرآنی آن را دنبال می‌کردند مستلزم وقفه یک‌ساله تحصیلی بود که البته تعدادی با همین روش حافظ کل قرآن شدند.
مدیر موسسه مهد قرآن کریم و ولایت استان اصفهان بیان کرد: طرح جامع‌تری که از طرف مدرسه تخصصی حفظ قرآن ساماندهی می‌شود این است که دانش‌آموزان همزمان با گذراندن سال تحصیلی و بدون مرخصی و یا وقفه تحصیلی می‌توانند، حافظ کل قرآن شوند.
خاکسارگفت: موسسه مهد قرآن کریم از سال 96 با همکاری آموزش و پرورش طرح جامع حفظ قرآن را طراحی کرد. مهدقرآن هم معلم درسی دانش‌آموزان را تامین هم کار حفظ قرآن را ساماندهی می‌کند. در واقع دانش‌آموز در مدرسه‌ای که مدنظر دارند ثبت‌نام می‌کنند اما به نوعی درمدرسه حضور ندارند، بلکه در مهدقرآن حاضر می‌شوند.
مدیر موسسه مهد قرآن کریم و ولایت استان اصفهان گفت: در این طرح دانش‌آموزان روزی 6 ساعت کلاس دارند؛ به این صورت که سه ساعت دروس عادی خود را می‌خوانند و سه ساعت هم به حفظ قرآن می‌پردازند. درواقع دانش‌آموزان بر حسب استعدادشان در مدت یک سال و یا دو و سه سال قرآن را همراه با مفاهیمش حفظ می‌کنند.
وی افزود: هدف ساماندهی این طرح تمسک یافتن به قرآن کریم در کنار کسب علم و دانش است. دانش‌آموزان حافظ قرآن در این طرح می‌توانند در آزمون سازمان سنجش شرکت کنند و مدرک معادل کارشناسی بگیرند، به شکلی که دانش‌آموزان حافظ قرآن کریم با قبولی در آزمون حفظ در حالیکه کلاس هشتم هستند، اما مدرک معادل کارشناسی سازمان سنجش به آن‌ها داده می‌شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: