کد خبر: 3721847
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷
گروه اجتماعی ــ مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های قم گفت: نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، در دو محور کلی اسلام و انقلاب، برنامه‌های مدون شده‌ای را دنبال می‌کند  و سعی می‌کند در دانشگا‌ها بستری مناسب برای دانشجویان از نظر اسلامی و همچنین روحیات انقلابی فراهم کند.

 تربیت دانشجویان انقلابی از اهداف اصلی نهاد رهبری در دانشگاه است

به گزارش ایکنا از قم، به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)، حجت الاسلام پوررضا، 21 خرداد در دیدار جمعی از مسئولین نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان قم با آیت الله سید محمد سعیدی گفت: این نهاد در دو محور کلی اسلام و انقلاب، برنامه های مدون شده ای را دنبال می کند و سعی می کند در دانشگا ها بستری مناسب برای دانشجویان از نظر اسلامی و همچنین روحیات انقلابی فراهم کند.

وی اضافه کرد: در بخش آموزش نیز ارائه محتواهای مناسب و رصد برنامه های ضد انقلاب در متن دانشگاه ها بر عهده این نهاد است و سعی می شود با شناسایی راه های نفوذ دشمن برنامه های مقابله با اهداف شوم دشمنان جاری شود.

حجت الاسلام پور رضا در ادامه یادآور شد: کسانیکه به عنوان نماینده و مسئول نهاد در دانشگاه ها فعالیت می کنند در اصل نماینده و فرزند حوزه هستند و نهاد یک سازمان رسمی شناخته شده ای است که فعالیت کلان خود را در دو بخش دانشجویان و اساتید انجام می دهد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های قم خاطر نشان کرد: این نهاد برای اساتید حاضر در دانشگاه ها دوره های آموزشی برگزار و محتوای این دوره ها را ارائه می دهد و تلاش می کند برای دانشجویان در کنار درس، بستر فعالیت های اجتماعی، انسانی و اسلامی را فراهم سازد.

وی گفت: برگزاری مراسمات ازدواج دانشجویی، اعزام دانشجویان به سفرهای عتبات عالیات، جذب اساتید معارف و… از دیگر وظایف و فعالیت های این نهاد در دانشگاه ها است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: