کد خبر: 3721877
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷
گروه فعالیت‌های قرآنی - ۷۰۰ نفر از دانش آموزان و اعضای مهد قرآن کریم اصفهان به گلستان شهدا می‌آیند تا با شهدای دانش آموز هم سن و سال خود آشنا شوند.

700 دانش آموز قرآنی با شهدای دانش آموز آشنا می‌شوند

به گزارش ایکنا از اصفهان، فرهنگسرای پایداری وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در ایام ماه مبارک رمضان ویژه برنامه‌های مختلفی را با محوریت قرار دادن دو موضوع ماه رمضان و ایثار و شهادت ویژه شهروندان اصفهان برنامه‌ریزی کرده است.
این برنامه‌ها با استقبال خوبی از سوی مردم اصفهان مواجه شد. به ویژه، برنامه‌هایی که در ساعات پایانی شب و اوقات منتهی به سحر برگزار شد و توانست در حال و هوای رمضانی شهروندان شریک شود.
مدیر فرهنگسرای پایداری در این خصوص گفت: ماه مبارک رمضان، ماه شب زنده داری، زیارت قبور مومنین و بازدید از اماکنی است که حال و هوای معنوی ویژه‌ای را در این شب‌ها برای افراد ایجاد می‌کنند.
سعید صرامی افزود: گلستان شهدای اصفهان نیز در این شب‌ها با استقبال بسیار خوبی از سوی شهروندان مواجه می‌شود و به نوعی این مکان به ویژه در شب‌های مبارک قدر و شب‌های جمعه، محل رفت و آمد مردم و زیارت است.
وی ادامه داد: فرهنگسرای پایداری نیز در این ایام برنامه‌های مختلفی را ویژه سنین مختلف تدارک دیده که از جمله این برنامه‌ها «عبادت در معبر» است که با محوریت معرفی و وصف حال شهدای عملیات رمضان در دفاع مقدس در حال برگزاری است.
وی تصریح کرد: رزمندگان بسیاری از اصفهان در این عملیات به فیض شهادت نائل آمدند. مردم در شب‌هایی که برای شرکت در دعای ابوحمزه ثمالی به خیمه گلستان شهدا می‌آمدند، بر سر قبور مطهر شهدای عملیات رمضان حاضر شده و توضیحاتی را از سوی مسئول این برنامه درباره شهدا می‌شنیدند.
مدیر فرهنگسرای پایداری برگزاری نمایشگاه عکس شهدا را از دیگر برنامه‌های این مرکز دانست و گفت: در این نمایشگاه که در شب‌های مبارک قدر و شب‌های جمعه تا نیمه شب امکان بازدید را برای علاقمندان فراهم می‌کرد، مجموعه‌ای از عکس‌های شهدا مربوط به لحظات افطار و سحر در جبهه جنگ در ایام ماه مبارک رمضان به نمایش گذاشته شد.
وی اکران فیلم را از دیگر برنامه‌های این فرهنگسرا دانست و گفت: از آنجایی که اکران آثار سینمایی همواره با استقبال خوبی از سوی نوجوانان و جوانان مواجه است، برنامه اکران آثار سینمایی دفاع مقدس و آثار برگزیده جشنواره فیلم عمار را در فهرست برنامه های این ایام قرار دادیم.
صرامی خاطرنشان کرد: آخرین برنامه فرهنگسرای پایداری با همکاری مهد قرآن کریم اصفهان در روز سه شنبه 22 خردادماه برگزار می‌شود. در این برنامه 700 نفر از دانش آموزان و اعضای مهد قرآن کریم اصفهان به گلستان می‌آیند و با شهدای دانش آموز همسن خود آشنا می‌شوند. همچنین در این برنامه برگزیده قرآنی خردسال مورد تجلیل قرار گرفته و حاضران در مراسم افطاری پذیرایی می‌شوند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: