کد خبر: 3721998
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
گروه فرهنگی - عضو شورای حوزه علمیه قزوین گفت: ایجاد شبکه‌های اجتماعی بر مبنای فطرت الهی نیاز جامعه دینی است و امروز باید در فضای مجازی باقدرت تفکر و شناسایی توان دشمن به دنبال نهادینه کردن آرمان‌های انقلاب باشیم.

 ترویج فراگیر دین با بهره‌برداری از ظرفیت‌های فضای مجازی

به گزارش ایکنا از قزوین، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد محبی در نشست «فضای مجازی و آسیب‌های آن» که شب گذشته 20 خرداد در سالن اجتماعات مدرسه امام صادق (ع) برگزار شد، گفت: بهره‌گیری از فضای مجازی در راستای ترویج ارزش‌های الهی ضروری است، چراکه تسلط بر محیط مجازی قدرت مدیریت و کنترل را برای ارائه محتوا تقویت می‌کند.
عضو شورای حوزه علمیه قزوین افزود: ما باید ظرفیت‌های فیزیکی و مجازی خود را بشناسیم و تفاوت‌های آن‌ها را نیز درک کنیم، برای مثال ارتباطات در فضای فیزیکی حضوری است، ولی در فضای مجازی از هر نقطه می‌توانید محتوا را وارد فضای مجازی کنید.
وی اظهار کرد: فضای مجازی درواقع محیطی است مشتمل بر شبکه‌ای از رایانه‌ها، رسانه‌های ارتباطی و کاربران که لحظه‌به‌لحظه به تبادل داده‌ها و اطلاعات پرداخته و انسان‌ها در آن به کار، تأمین نیازها و پرداختن به علاقه‌ها می‌پردازند و این فضا باعث کوتاه شدن فاصله‌ها می‌شود.
عضو شورای حوزه علمیه قزوین گفت: ایجاد شبکه‌های اجتماعی بر مبنای فطرت الهی نیاز جامعه دینی است و امروز باید در فضای مجازی باقدرت تفکر و شناسایی توان دشمن به دنبال نهادینه کردن آرمان‌های انقلاب باشیم.
مدیر مرکز تخصصی کلام حوزه علمیه قزوین تصریح کرد: در مسیر تبلیغ دین نباید از ملامت، سرزنش و اقدامات نادرست دیگران ترس و هراسی داشته باشیم، چراکه ما به وعده و یاری خداوند متعال ایمان داریم.
وی اظهار کرد: امروز باید بصیرت داشته باشیم و پای رهبری و انقلاب بایستیم؛ بصیرت مهم‌ترین خصلت هر انسان است و اگر مردم زمان صدر اسلام بصیرت داشتند، هیچ زمانی امام حسین (ع) و امام علی (ع) را تنها نمی‌گذاشتند و در پی بی‌بصیرتی بلاهای زیادی بر سرشان آمد.
حجت‌الاسلام محبی، انقلابی گری را بااهمیت دانست و خاطرنشان کرد: اینکه امام خامنه‌ای روی انقلاب‌گری تأکیددارند، به این دلیل است که اگر انقلابی نباشیم، تمام فکر خود را باید معطوف به دنیا، مقام و ... خود کنیم و اثری از انقلاب باقی نخواهد ماند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: