کد خبر: 3722055
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۰
در استان اصفهان؛
گروه اجتماعی- معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی استان اصفهان گفت: یک هزار و 72 پایگاه این نهاد در سراسر استان متولی جمع‌آوری زکات فطریه و کفارات در عید فطر هستند.

1072 پایگاه زکات فطریه و کفارات را جمع‌آوری می‌کنند

به گزارش ایکنا از اصفهان به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی اصفهان، مهدی رنجکش با بیان این‌که 1072 پایگاه این نهاد در سراسر استان اقدام به جمع‌آوری زکات فطریه و کفارات در عید فطر می‌کنند، اظهار کرد: میزان زکات فطریه هر نفر برای قوت غالب گندم حداقل 8 هزار تومان، کفاره غیرعمد 2 هزار و 500 و کفاره عمد 150 هزار تومان به ازای هر روز توسط دفتر رهبر معظم انقلاب برای ماه رمضان امسال تعیین شده است.
وی با بیان این‌که زکات فطریه باید در همان محل جمع‌آوری شده هزینه شود، افزود: مبالغ فطریه جمع‌آوری شده بلافاصله بعد از عید فطر به حساب نیازمندان تحت حمایت کمیته امداد در همان محل واریز می‌شود.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی استان اصفهان با بیان این‌که کمیته امداد در جمع‌آوری و توزیع وجوهات تمام موازین شرعی را رعایت می‌کند، اطهارکرد: در هر پایگاه چهار صندوق برای جمع‌آوری زکات فطره عام، زکات فطره سادات، کفاره عمد و کفاره غیرعمد مستقر می‌شود و وجوهات جمع‌آوری شده بر اساس موازین شرعی هزینه می‌شود.
وی با بیان این‌که در سال گذشته بیش از 6 میلیارد تومان زکات فطره توسط کمیته امداد در استان اصفهان جمع‌آوری شد، مطرح کرد: کلیه مبالغ جمع‌آوری شده به حساب خانوارهای نیازمند تحت حمایت واریز شد.
رنجکش با تأکید بر این‌که کلیه خیریه‌ها، نهادها و مؤسساتی که اقدام به برپایی پایگاه جمع‌آوری زکات در روز عید فطر می‌کنند باید از شورای زکات استان مجوز اخذ کنند، عنوان کرد: این اقدام به‌ منظور شناسایی صندوق‌های بی‌هویتی صورت می‌گیرد که توسط افراد سودجو بر سر راه مردم قرار می‌گیرند.
وی در انتها با اشاره به روش‌های نوین و الکترونیکی پرداخت کمک به نیازمندان گفت: مردم نیکوکار اصفهان می‌توانند با شماره‌گیری کد #5*031*8877* و یا مراجعه به قسمت نیکوکاری در تارنمای isfahan.emdad.ir نسبت به پرداخت فطریه و کفاره خود اقدام کنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: