کد خبر: 3722275
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
گروه اجتماعی- قائم‌مقام کمیته امداد استان قزوین گفت: خدمت به محرومان با تلاش اداری محقق نمی‌شود بلکه همه کارگزاران نظام ازجمله کارکنان کمیته امداد باید همواره تلاش و کوشش خود را بر خدمت صادقانه، خالصانه و شبانه‌روزی به مددجویان قرار دهند تا هم به لحاظ قانونی و هم به جهت شرعی تکلیف خود را عمل کنند.

 خدمت به محرومان با تلاش اداری محقق نمی‌شود

به گزارش ایکنا از قزوین، در مراسمی با حضور کارکنان کمیته امداد، معاون مالی و اداری و رئیس اداره حسابرسی کمیته امداد استان قزوین معرفی شدند.
امیر خوش‌نیت، قائم‌مقام کمیته امداد استان قزوین با تقدیر از تلاش همه امدادگران در عرصه خدمت به محرومان بیان کرد: امروز که به تعبیر رهبری دشمن تلاش می‌کند تا با فشار روانی مردم را نسبت به انقلاب و نظام بدبین کند، برای مقابله با آمریکا کار جهادی لازم است.
وی ادامه داد: این رویکرد در کمیته امداد با عزم راسخ برای خدمت به مددجویان و رفع کاستی‌ها و کمبودهای زندگی آن‌ها محقق می‌شود.
قائم‌مقام کمیته امداد استان قزوین گفت: خدمت به محرومان با تلاش اداری محقق نمی‌شود بلکه همه کارگزاران نظام ازجمله کارکنان کمیته امداد باید همواره تلاش و کوشش خود را بر خدمت صادقانه، خالصانه و شبانه‌روزی به مددجویان قرار دهند تا هم به لحاظ قانونی و هم به جهت شرعی تکلیف خود را عمل کنند.
وی با اشاره به تغییرات صورت گرفته در حوزه اداری و مالی در کمیته امداد استان قزوین اظهار کرد: چند روزی یکی از امدادگران در سنگر معاونت اداری و مالی خدمتگزاری می‌کرد و امروز تنها سنگر خدمت تغییر کرده است چراکه تغییرات در کمیته امداد امام (ره) تابع مسائل سیاسی و یا خاصی نیست.
خوش‌نیت تأکید کرد: کمیته امداد در جابجایی نیروها به دنبال استفاده و انتقال تجربه‌ها، استفاده از ایده‌های نو و فراهم کردن بستر بیشتر خدمت به مددجویان است.
وی معاونت اداری و مالی را جایگاه حساسی در کمیته امداد دانست و عنوان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) یک موسسه خیریه نیست بلکه نهادی است که زیر نظر ولی‌فقیه اداره می‌شود و کمک‌های مردمی در این نهاد وجوه شرعی محسوب شده و باید بر اساس موازین شرعی هزینه شود.
قائم‌مقام کمیته امداد استان قزوین با اشاره به برخی اظهارات ناآگاهانه گفت: بر اساس قواعد و قوانین جاری در کمیته امداد امام (ره) و بر اساس موازین شرعی حتی یک ریال از کمک‌های مردمی در موضوعی به‌غیراز نیت نیکوکار و در جزوه جغرافیایی دیگر هزینه نمی‌شود بنابراین حتی برای هزینه‌کرد کمک مردمی در شهر یا روستای دیگر از قوانین منحرف نشده و خود را به لحاظ شرعی مدیون نمی‌کنیم.
وی یادآور شد: جریان کار در امداد شفاف است تنها نام و مشخصات مددجویان برای حفظ کرامت آن‌ها محرمانه است ازاین‌رو مردم شریف به این نهاد اعتماد داشته و دارند و همین امر موجب شده تا در ماه رمضان سال جاری بیش از هزار نفر به خیل حامیان ایتام اضافه شوند.
به گزارش ایکنا، در این مراسم با تقدیر از تلاش‌های معاون سابق اداری و مالی استان، علی نقی بشیری به‌عنوان معاون مالی و اداری استان قزوین معرفی و علی الهیاری به‌عنوان رئیس اداره حسابرسی و مهرداد حیدری به‌عنوان رئیس اداره مالی و ذیحسابی کمیته امداد استان قزوین معرفی شدند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: