کد خبر: 3722322
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹
فتح‌آبادی خبر داد:
گروه اجتماعی - مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری مرکزی گفت: اجرای پروژه ملی بررسی وضعیت توسعه اجتماعی کشور توسط جهاددانشگاهی برای اولین بار در کشور با اعتباری بالغ بر 600 میلیون تومان، برگزاری هفتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی و ایجاد کلینیک سلامت خانواده توسط جهاد‌دانشگاهی از جمله برنامه‌های اجرایی کارگروه اجتماعی‌فرهنگی در سطح استان مرکزی است.

اجرای پروژه ملی بررسی وضعیت توسعه اجتماعی کشور توسط جهاددانشگاهی استان مرکزی برای اولین بار در کشور

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، غلامرضا فتح‌آبادی، مدیرکل دفتر امور اجتماعی‌فرهنگی استانداری مرکزی، امروز، 22خردادماه در هفتاد و یکمین جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی‌فرهنگی استان مرکزی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، گفت: فعالیت‌های کارگروه اجتماعی در دو بعد ملی و اجتماعی مورد بررسی قرار می‌گیرد. اطلس بازی‌های بومی محلی از سوی وزارت ورزش و جوانان در حال تدوین است که ما در برش استانی پیش‌بینی می‌کنیم 300 بازی بومی‌محلی در استان گردآوری شود.
وی با اشاره به برگزاری سومین همایش ملی آسیب‌های اجتماعی 30 و 31 با مشارکت 10 وزارتخانه، اظهار کرد: قانون حمایت از معلولان به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است و ضروری است موارد ابلاغی در دستور کار قرار گیرد. اجرای طرح ملی پیمایش خانواده با برش استانی، برگزاری ششمین جلسه آسیب‌های اجتماعی کشور با حضور رهبری از دیگر برنامه‌های ملی هستند.
فتح‌آبادی در تشریح رویدادهای اجتماعی استان نیز ابراز کرد: تدوین اطلس ورزش استان از جمله طرح‌های 2 ساله استان است. در این طرح شاخص‌های مهم ورزشی بررسی شده و بانک جامع اطلاعاتی در راستای توسعه ورزش را هدف‌گذاری می‌کند.
وی ادامه داد: چاپ کتاب سیمای استان تا یک ماه آینده، اجرای پروژه ملی بررسی وضعیت توسعه اجتماعی کشور توسط جهاددانشگاهی برای اولین بار در کشور با اعتباری بالغ بر 600 میلیون تومان، ارزیابی عملکرد فرمانداری‌های استان در حوزه اجتماعی و فرهنگی، تدوین کتاب قوانین و مقررات حوزه اجتماعی، اجرای طرح مفتاح به مناسبت ماه مبارک رمضان، اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری با عنوان پارک معرفت برای پنجمین سال متوالی و بازدید و ارزیابی از میادین ورزشی از دیگر برنامه‌های اجرایی کارگروه اجتماعی فرهنگی در سطح استان است.
فتح‌آبادی از برگزاری هفتمین جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی از 17 تا 21 تیرماه در اراک خبر داد و افزود: علاقه‌مندان تا 10 تیرماه فرصت ارسال آثار دارند. سال‌های گذشته نیز این جشنواره در اراک برگزار می‌شد.
این مقام مسئول در پایان، برگزاری روز فرهنگ استان مرکزی در نمایشگاه بین‌المللی، برگزاری هفتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی، افتتاح فاز دوم بیمارستان آیت‌الله خوانساری، ساماندهی سامانه جمع‌آوری زکات فطره، افتتاح مرکز همسان‌گزینی در استان، ایجاد کلینیک سلامت خانواده توسط جهاد‌دانشگاهی را از دیگر برنامه‌های اجرایی برشمرد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: