کد خبر: 3722434
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۵
عین‌القضاتی خبر داد:
گروه فعالیت‌های قرآنی - مدیر مؤسسه قرآن و عترت اصحاب‌الثقلین از برگزاری دومین دوره آموزشی طب اسلامی سنتی در اراک خبرداد.

برگزاری دوره آموزشی طب اسلامی‌سنتی در اراک

پیمان عین‌القضاتی، مدیر موسسه قرآن و عترت اصحاب الثقلین در گفت‌و‌گو با ایکنا از استان مرکزی، از برگزاری دومین دوره آموزشی طب اسلامی‌سنتی در اراک خبرداد و اظهار کرد: این دوره با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اراک و انجمن طب سنتی برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: هدف از برگزاری دومین دوره آموزشی طب اسلامی سنتی، فرهنگ‌سازی و تغییر نگرش براساس ارزش‌ها و هنجارها است.
عین‌القضاتی بیان کرد: این دوره به سلسه نشست‌های آموزشی پیرامون بهداشت و سلامت از منظر سبک زندگی ایرانی اسلامی تاکید می‌کند، اگر عموم مردم با تمهیداتی که در طب سنتی و ایرانی بیان و با نگاه اسلامی تقویت می‌شود، آشنایی پیدا کنند، در پیشگیری از امراض و انواع بیماری‌ها به آن‌ها کمک می‌نماید.
مدیر موسسه قرآن و عترت اصحاب‌الثقلین افزود: در تلاش هستیم با برگزاری این دوره آموزشی از طریق فرهنگ‌سازی و الگو‌سازی عموم شهروندان، قرآنیان و... با این رویکرد فرهنگی آشنا شوند.
عین‌القضاتی اظهار کرد: در سبک زندگی و سنتی تنها درمان‌گری ملاک نیست بلکه مهم پیشگیری است. در طب مدرن به درمان جسم پرداخته می‌شود و در طب اسلامی سعی بر طرح مباحث مرتبط با حوزه بهداشت و سلامت است.
وی بیان کرد: دومین دوره آموزشی طب اسلامی‌سنتی یک دوره کوتاه مدت و برابر با 8 الی 16 ساعت آموزشی است، برای آموزش این دوره از دو استاد از دانشگاه علوم پزشکی اراک و تهران دعوت بعمل آمده است.
مدیر موسسه قرآن و عترت اصحاب‌الثقلین گفت: زمان ثبت‌نام این دوره از 5 خرداد‌ماه آغاز شده و تا 31 خرداد‌ماه ادامه دارد این دوره تیرماه سال جاری به مدت دو روز در محل فرهنگ‌سرای آیینه برگزار می‌شود.
عین‌القضاتی افزود: افراد برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره‌های 33121800-33125426 تماس حاصل کنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: