کد خبر: 3722624
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۹
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت:
گروه معارف- نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در دیدار اساتید دانشگاه گفت: اساتید و دانشگاه‌ها مروج رسالت‌های انبیاء الهی باشند.

 ضرورت ترویج رسالت‌ انبیاء توسط اساتید دانشگاه

به گزارش ایکنا از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی شب گذشته 22 خرداد در دیدار جمعی از اساتید دانشگاه‌های استان قزوین که به مناسبت ماه مبارک رمضان برگزار شد، به تشریح اهداف مشترک انبیاء الهی پرداخت و اظهار کرد: اساتید، حوزه‌های علمیه و تمام بخش‌های کشور می‌باید تلاش کنند تا در راستای اهداف انبیاء (ع) حرکت کنند.
وی بابیان اینکه شناسایی و حرکت در مسیر اهداف انبیاء (ع) تحقق‌بخش رسالت‌های الهی خواهد بود، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین کارهای انبیاء الهی دعوت به توحید بود. این رسالت، جامعه را نسبت به خداشناسی و ارتباط با خداوند بیدار می‌کرد و امروز برای دستیابی کامل به آن نیازمند توجه دانشگاه‌ها به این رسالت مهم دینی هستیم.
امام‌جمعه قزوین دعوت به عبادت خدای یگانه را رسالت دیگر انبیاء (ع) معرفی کرد و افزود: انبیاء الهی با دعوت به عبادت و بندگی خدا تلاش می‌کردند تا فرهنگی را در جامعه به وجود بیاورند که خروجی آن پرهیز از خواسته‌های دنیایی مادی و همچنین خضوع و خشوع در برابر خداوند بود.
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین به تشریح رسالت دیگر انبیاء (ع) پرداخت و عنوان کرد: انبیاء الهی دعوت به قسط و عدل می‌کردند نه وادار به قسط و عدل تا مردم خودشان بسترهای تحقق این رسالت الهی را فراهم آورند و فضای دانشگاهی نیز می‌باید در همین راستا حرکت کند.
وی دعوت به اخلاق و منش الهی را رسالت دیگر مشترک انبیاء (ع) معرفی کرد و ابراز داشت: خداوند انسان‌ها را ذاتاً مهربان آفریده است و می‌باید با ترویج اخلاق و منش الهی و انسانی مانع ترویج خشونت در جهان شویم.
آیت‌الله عابدینی در ادامه یادآور شد: آیت‌الله مدرس، علامه امینی و علامه طباطبایی اندیشمندان بزرگ عصر ما بودند و در رأس آن‌ها امام خمینی (ره) پرچمی را بلند کرد که در مسیر آرمان‌های انبیاء الهی قرار داشت و مردم نیز به ندای ایشان لبیک گفتند و حکومت دینی برپا شد.
امام‌جمعه قزوین بابیان اینکه دو نوع اراده در دنیا وجود دارد عنوان کرد: اراده نخست اراده خداوند است که اراده کرده نور الهی عالم را فرابگیرد و جهان به دست شایسته‌ترین انسان‌ها اداره خواهد شد.
وی در این خصوص افزود: در مقابل اراده الهی اراده شیطان قرار دارد که می‌خواهد نور الهی خاموش شود و عداوت در بین بندگان پررنگ باشد. شیطان می‌خواهد به انسان‌ها القا کند که هیچ‌چیزی ندارند تا تحقیرشان کند و آن‌ها را مغلوب کند؛ همان شیوه‌ای که امروز مستکبران در پیش گرفته‌اند.
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بابیان اینکه فرعون نیز همین شیوه را دنبال می‌کرد و با تحقیر قوم خود بر آن‌ها حکومت می‌کرد، ادامه داد: مستکبران نیز همان شیوه تحقیر مردم سایر ملل را در پیش گرفته‌اند تا با این شیوه آن‌ها را تحقیر کنند و درنهایت بر آن‌ها حکومت کنند. یکی از رسالت‌های مهم اساتید آگاهی بخشی جامعه نسبت به این امور و برجسته کردن توانمندی‌ها و ظرفیت‌های عظیم کشور و مردم است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: