کد خبر: 3722644
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
ملك‌‌مكان به ایكنا خبر داد:
گروه اجتماعی ـ. رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه فارس از اقامه نماز عید سعید فطر حداقل در ۱۰۰ نقطه شهری و روستایی این استان خبر داد.

اقامه نماز عید فطر در 100 نقطه فارس/ 20 گروه رصد هلال از امروز اعزام می‌شوند

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین ملك‌مكان، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه فارس در گفت‌وگو با ایكنا از فارس، با بیان اینكه نماز عید فطر به یاری خدا حداقل در 100 نقطه استان اقامه خواهد شد، گفت: در تمام شهرها و روستاهایی كه دارای مبلغ و روحانی هستند، حتماً این نماز برگزار خواهد شد.
وی افزود: در شهر مقدس شیراز نماز عید فطر به مركزیت حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) ساعت 7 صبح به امامت آیت‌الله سیدعلی اصغر دستغیب، تولیت آستان مقدس با حضور اقشار مختلف مردم، مسئولان و علما و در شبستان امام خمینی(ره) اقامه خواهد شد.

اقامه نماز عيد فطر در 75 نقطه استان به امامت ائمه جمعه

ملك‌مكان همچنین گفت:‌ در 75 نقطه استان فارس نماز عید سعید فطر به امامت ائمه جمعه برگزار خواهد شد و در سایر شهرها و روستاها، مبلغان و روحانیان مستقر این كار را انجام می‌دهند.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه فارس در بخش دیگری از سخنان خود از اعزام 20 گروه رصد هلال ماه شوال زیر ستاد استهلال مقام معظم ‌رهبری از این استان خبر داد و گفت:‌ این گروه‌ها از امروز در نقاط مرتفع استان از جمله شهر شیراز با ابزار و تجهیزات لازم استقرار می‌یابند و از امشب تا فردا شب به رصد هلال ماه شوال خواهند پرداخت.
وی با بیان اینكه ‌طبق پیش‌بینی‌ها به احتمال زیاد، جمعه عید فطر خواهد بود، گفت: بعد از رصد هلال ماه شوال توسط این گروه‌ها، نتایج به ستاد استهلال مقام معظم رهبری اعلام و در نهایت از سوی دفتر معظم‌له اعلام نهایی خواهد شد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: