کد خبر: 3722717
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۴
استاندار تأکید کرد:
گروه فرهنگی- استاندار قزوین بر ضرورت تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در نسل جوان تأکید کرد و گفت: ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت یک حرکت وجدانی و دینی است و نباید در چارچوب مقررات و محدودیت‌های اداری موردتوجه قرار گیرد.

 ضرورت تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جوان

به گزارش ایکنا از قزوین، عبدالمحمد زاهدی امروز 23 خرداد در جلسه شورای ترویج و توسعهٔ فرهنگ ایثار و شهادت اظهار کرد: برگزاری کنگره 3 هزار شهید امسال در استان برجسته‌ترین اقدام در راستای ترویج و توسعهٔ فرهنگ و شهادت در جامعه است.
استاندار قزوین ادامه داد: ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت یک حرکت وجدانی و دینی است و نباید در چارچوب مقررات و محدودیت‌های اداری موردتوجه قرار گیرد.
وی ابراز کرد: مدیران استان در اجرای برنامه‌های فرهنگی حوزه ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت می‌بایست بجای کمیت و تعدد به کیفیت توجه کنند.
استاندار قزوین بیان کرد: دبیرخانه شورا طرح‌های فرهنگی را در راستای ترویج و توسعهٔ فرهنگ ایثار و شهادت تبیین و پیشنهاد کند تا پس از بررسی در استان اجرایی شود.
زاهدی بر ضرورت تکریم خانواده‌های شهدا و ایثارگران تأکید کرد و افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی استان می‌بایست با سرکشی و دلجویی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران آن‌ها را موردتقدیر و تکریم قرار دهند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در این نشست گفت: متأسفانه در سال‌های گذشته به دلیل ناهماهنگی میان دستگاه‌ها شاهد برگزاری برنامه‌های متعدد درزمینهٔ فرهنگ ایثار و شهادت بوده‌ایم که از کیفیت و خروجی لازم برخوردار نبوده‌اند.
حقایق پور ادامه داد: قزوین ظرفیت‌های بی‌نظیری درزمینهٔ شهدای شاخص مانند رئیس‌جمهور شهید و سید آزادگان شهید ابوترابی دارد که متأسفانه از آن‌ها بهره‌برداری لازم صورت نگرفته است.
وی افزود: استان هیچ برنامه‌ای برای شهدای شاخص خود ندارد و در مقایسه با استان‌های دیگر در این زمینه نتوانستیم به دلیل مشکلات اعتباری خوب عمل کنیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قزوین ابراز کرد: برگزاری یک برنامه فاخر درزمینهٔ شهدای شاخص استان در طول سال از برنامه‌های متعدد بی‌کیفیت در استان بسیار بهتر است و باید از این ظرفیت‌ها توسط رسانه‌ها و مطبوعات در حوزه ایثار و شهادت بیشتر استفاده کرد.
این مسئول در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: بسیاری از دستگاه‌ها علیرغم دستور صریح و ابلاغ دولت و طرح سپاس برای تجلیل از خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران به‌خوبی ورود نمی‌کنند و برنامه‌ها توسط دستگاه‌ها در این زمینه پیگیری نمی‌شود.
وی افزود: در سال جاری اولین کنگره سه هزار شهید استان برگزار می‌شود و از همه تلاش‌های مدیران استان و همه دستگاه‌ها برای ورود جدی در این زمینه قدردانی می‌کنیم اما نباید این حرکت معطوف به سال جاری باشد و باید در سال‌های بعد نیز ادامه یابد.
حقایق پور گفت: حوزه ترویج فرهنگ و ایثار و شهادت بسیار مظلوم است و حتی علیرغم ارسال دعوت‌نامه برای مدعوین و مسئولان مرتبط باز شاهد حضور عده اندکی در این شورا هستیم.
به گزارش ایکنا، استان قزوین سه هزار شهید سرافراز را به ‌نظام جمهوری اسلامی تقدیم کرده است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: