کد خبر: 3722769
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۷
گروه معارف- معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد گفت: وظیفه اساتید شناساندن دین به طلاب برای عرضه به مردم در سطح جامعه است.

به گزارش ایکنا از یزد، حجت الاسلام امامی، معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد صبح امروز در جمع اساتید مدرسه علمیه معصومیه(س) یزد با اشاره به آیه 122 سوره توبه «و ما کان المؤ منون لینفروا کافة فلو لانفر من کل فرقة منهم طائفة لیتفقهوا فی الدین.....» اظهار کرد: وظیفه امروز طلاب شناخت دین و تبلیغ و ترویج آن به مردم با شیوه های مختلف است.

وی با تاکید بر اینکه دین، رونق زندگی و مجموعه روش هایی است که خداوند برای سعادت و بهتر زندگی کردن مردم، تنظیم کرده، وظایف اساتید حوزه را سنگین شمرد و بیان کرد: اساتید هم باید دین را عمیق بشناسند وهم در شناساندن دین به طلاب تلاش کنند.

امامی یکی از علت های اصل دین گریزی جوانان را عدم باور و حسن به زندگی بهتر با دیندار بودن دانست و افزود: ما در مجموعه حوزه به این باور رسیده ایم که دین، علاوه بر اهمیت دادن به آخرت، به دنیای انسان ها نیز توجه دارد چرا که دین برای دنیاست که آخرت را می سازد و این چیزی است که ما از آن غافل شدیم و به همین دلیل گرایشات مردم به دین کم شده و احساس نمی کنند با دین بتوانند خوشبخت شوند و به آرزوها و آرمانهای خود در زندگی برسند.

وی تصریح کرد: انسانها اگر بامشکلات دست و پنجه نرم کنند، طبیعتا تبدیل به انسانهای پیشرفته با آرمانهای بزرگ می شوند؛ خدا و پیامبر اکرم (ص) قبل از پرداختن به آخرت مردم به دنیای آنها توجه داشته است و در چند مرحله برای بی نیاز کردن مردم و ریشه کن کردن فقر از جامعه و بالا بردن سطح معیشتی مردم دستورات و برنامه هایی ارائه کرد.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد گفت: دین باید خوب شناخته شود و وظیفه اساتید شناساندن دین به طلاب برای عرضه به مردم در سطح جامعه است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: