کد خبر: 3722794
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵
حقیقی خبر داد:
گروه اجتماعی - معاون سیاسی‌امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: براساس قانون موظف هستیم نسبت به بازسازی تعدادی از سکونت‌گاه‌های غیر‌رسمی که در اراک و ساوه وجود دارد، از نظر اجتماعی، فرهنگی، عمرانی و بافت‌های فرسوده اقدام کنیم.

بازسازی سکونت‌گاه‌های غیر‌ رسمی اراک و ساوه

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، فتح‌الله حقیقی، معاون سیاسی‌امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی، شامگاه چهارشنبه در دوازدهمین جلسه ستاد فرهنگی، اجتماعی و مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی استان بیان کرد: باید مشکل سکونت‌گاه‌های غیر‌رسمی را مشکل خودمان بدانیم و به طور ویژه پیگیری کنیم. اهداف بلند مدت و کوتاه مدت در آسیب اجتماعی باید با پروژه و خروجی مناسب همراه شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر همه استان‌ها موظف شدند در سکونت‌گاه‌های غیر‌رسمی مکان‌های موقتی را در اختیار گیرند و نمایندگانی از ادارات مستقر شوند و خدماتی موقت ارائه دهند.
معاون سیاسی‌امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی افزود: مکان‌هایی در این سکونت‌گاه‌های غیر‌رسمی وجود دارد که در اختیار بعضی نهادها قرار گرفته است که بلااستفاده یا کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و بهتر است این مکان‌ها با کمک و محوریت دفتر اجتماعی شناسایی شود.
حقیقی اظهار کرد: تعدادی طرح‌های نیمه‌تمام به دلیل اینکه در سکونت‌گاه‌های غیر‌رسمی مستقر است وجود دارد، به نظر می‌رسد باید با اولویت به اتمام برسد.
وی گفت: بر اساس قانون موظف هستیم نسبت به بازسازی تعدادی از سکونت‌گاه‌های غیر‌رسمی که در اراک و ساوه وجود دارد، از نظر اجتماعی، فرهنگی، عمرانی و بافت‌های فرسوده اقدام کنیم.
معاون سیاسی‌امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: سال گذشته ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در اختیار ۲۹ دستگاه اجرایی استان در ارتباط با اجرای سند کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی قرار گرفته است که امسال هم اعتباراتی در این قسمت در نظر گرفته شده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: