کد خبر: 3722921
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۶
گروه فعالیت های قرآنی- مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان با بیان اینکه برپایی این سفره ها در قالب طرح ضیافت الهی بوده است، گفت: در قالب این طرح ۶۰ محفل نورانی انس با قرآن کریم با حضور قاریان برجسته در مناطق محروم و حاشیه شهرهای استان برگزار شده است.

حجت‌الاسلام مصطفی نوروزی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: از اول ماه مبارک رمضان تاکنون ۶۰ سفره افطاری با استفاده از محل نیات واقفان در مساجد و بقاع متبرکه استان دایر و ۱۵ هزاربه نیازمند اطعام شدند.
وی افزود: این سفره های ساده در بقاع متبرکه شهرستان های سنندج، قروه و بیجار و همچنین مساجد دارای موقوفه سایر شهرستان های استان برپا شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان با بیان اینکه برپایی این سفره ها در قالب طرح ضیافت الهی بوده است، تاکید کرد: در قالب این طرح همچنین ۶۰ محفل نورانی انس با قرآن کریم با حضور قاریان برجسته در مناطق محروم و حاشیه شهرهای استان برگزار شده است.
حجت الاسلام نوروزی همچنین برگزاری سه محفل انس با قرآن کریم با حضور قاری بین المللی از کشور افغانستان، برپایی جشن نشاط معنوی در شهرک بهاران و تکریم روحانیون اهل سنت را از دیگر برنامه های این اداره کل در طول ماه مبارک اعلام کرد.
وی یادآور شد: در ماه مبارک رمضان امسال، ۱۸ امامزاده و بقعه متبرکه در شهرستان های سنندج، قروه و بیجار میزبان طرح ضیافت الهی بودند و برپایی خیمه های معرفت، ایجاد پایگاه های مشاوره و پاسخگویی به مسایل شرعی، ترتیل خوانی و جزء خوانی قرآن کریم و ویژه برنامه شب های قدر در قالب این طرح اجرا شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان اعزام مُبلغ به مناطق محروم را از دیگر برنامه های این اداره کل در ماه رمضان اعلام کرد و یادآور شد: بر این اساس ۱۱ مبلغ اعزامی از قم و ۵۵ مبلغ و مبلغه بومی به مناطق محروم اعزام شدند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: