کد خبر: 3724310
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۴
گروه فرهنگی - چه زيباست فقط با خدا ماندن و از همه عالم بريدن، مطرود همه مردم ‏شدن، به‏ كلى تنها ماندن و هيچ پناه‏گاهى جز خدا نداشتن و به ‏كلى از همه جا و همه كس نااميد شدن و هيچ اميدى و آرزويى و روزنه نورى جز خدا نداشتن.

چه زيباست فقط با خدا ماندن و از همه عالم بريدن

به گزارش ایکنا در دست‌نوشته‌ای از شهید دکتر مصطفی چمران آمده است: آرزو داشتم كه در معركه‌هاى سخت و طوفان‏‌زای حوادث، در نبرد مـرگ و زندگـــى بيـن حـق و باطـل، پرچـم خــونين حسيــن را به دوش بكـشـم و با فـداكـردن هسـتـى خــود يك حلقه به زنجير دراز شهداى راه حق بيفزايم و انسانيت را يك قدم به كمال نزديك‏‌تر كنم.
چه زيباست توكل به خدا كردن و در ميان طوفان‏‌ها با اطمينان قلب پرواز نمودن و در عمق گرداب‏‌هاى خطرناك عاشقانه غوطه‏ خوردن، و در معركه حيــات و ممات بى‏ پروا به آغــوش شهادت رفتن و در قربان‏گاه عشق همه وجود خود را به قربانى خـــدا دادن، و از همه چيز خود گذشتن و به آزادى مطلق رسيدن.
چه زيباست در راه معشوق، تحمل درد و رنج كردن، زير سنگ‏‌هاى آسياب حيات خرد شدن، در درياى غم فرورفتن، به‏ خاطر حق متهم شدن، و نفرين و لعنت شنيدن، و از همه جا رانده و از همه كس مطرود شدن.
چه زيباست كه به ارزش‌‏هاى خدايى ملتزم ماندن و به خاطر خدا رنج بردن و به خاطر حق پافشارى كردن و زيان‏ ديدن، و از همه چيز خود صرف‏ نظر كردن و فقط و فقط به خدا انديشيدن و به سوى خدا رفتن.
چه زيباست شمع‏ شدن و سوختن و راه را روشن كردن و كفر و جهل را به مبارزه طلبيدن و هيولاى ظلمت را به زانو درآوردن و وجود خود را شرط اساسى براى پيروزى نور بر ظلمت كردن.
چه زيباست فقط با خدا ماندن و از همه عالم بريدن، مطرود همه مردم ‏شدن، به‏ كلى تنها ماندن و هيچ پناه‏گاهى جز خدا نداشتن و به ‏كلى از همه جا و همه كس نااميد شدن و هيچ اميدى و آرزويى و روزنه نورى جز خدا نداشتن.
چه زيباست مرگ را در آغوش كشيدن و به ملاقات خدا شتافتن، و بر همه مظاهر وجود مسلط شدن، و بر همه عالم و قوانين دنيا حكومت ‏كردن و جبر تاريخ را به خاك كشيدن، و مسير تاريخ را دگرگون كردن، و شيطان قوى ‏پنجه و سخت‏ جان را شكست دادن، و زيبايى انسان را در بزرگ‌‏ترين تجلى تكاملى خود نشان دادن.
دست‌نوشته شهید دکتر مصطفی چمران در روزهای نبرد لبنان( فوریه ۱۹۷۸)

انتهای پیام 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: