کد خبر: 3726618
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۸
گروه فعالیت‌های قرآنی - مدیر خانه قرآن شهری اخلاص سنندج با اشاره به اینکه هر روز به عشق قرآن برای برگزاری کلاس‌ها در یکی از مناطق حاشیه شهر سنندج باید مسیر طولانی را طی کند، گفت: عشق قرآن مسیر طولانی را بر من هموار کرده است.

همواری مسیر طولانی با عشق به قرآن/ کلاس‌هایم را رایگان برگزار می‌کنم

فرحناز اعتصامی، مدیر خانه قرآن شهری اخلاص سنندج در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، با اشاره به آغاز فعالیت خود به عنوان مربی قرآن از 9 سال گذشته در یک مؤسسه قرآنی اظهار کرد: همانگونه که هر مسلمانی به طور ذاتی و فطری علاقمند به یادگیری قرآن است، من هم در وادی قرآن قرار گرفتم.
وی افزود: 19 سال پیش در کلاس‌های قرآن مسجد محله خودمان شرکت کرده و روخوانی قرآن را یاد گرفتم و بعد از آن نیز در کلاس‌های روانخوانی قرآن حضور پیدا کرده و موفق به طی این مرحله نیز شدم.
اعتصامی بیان کرد: بعد از آن در کلاس‌های تربیت معلم قرآن در مسجد جامع سنندج شرکت کرده و به عنوان مربی قرآن کار خود را در سطح موسات قرآنی آغاز کردم و هفت سال در یک مؤسسه قرآنی فعالیت کردم.
وی با اشاره به اینکه به دلیل علاقه زیاد کار آموزش قرآن به زنان خانه‌دار را در مسجد چهاریار نبی آغاز کردم، عنوان کرد: بعد از چند ماهی فعالیت اقدام به دریافت مجوز یک خانه قرآن با نام اخلاص کردم که بسیار مورد توجه و علاقه بانوان خانه‌دار و خانواده‌های آنان قرار گرفت.
مدیرخانه قرآن شهری اخلاص سنندج با اشاره به اینکه برگزاری کلاس‌های قرآنی این خانه قرآن ویژه بانوان است، اعلام کرد: در این راستا کلاس‌های روخوانی، روانخوانی، احکام و ... که برای بانوان خانه‌دار کم‌سواد بیشتر مفید باشد.
کلاس‌های قرآن را رایگان برگزار می‌کنم
وی با اشاره به رایگان برگزار شدن کلاس‌های قرآن این خانه قرآنی افزود: همین امر موجب استقبال بیشتر برای بانوان خانه‌دار از این کلاس‌های قرآن شده است و کتاب‌های قرآن و عم جزء خانه قرآن را با هزینه خودم خریداری و در اختیار آن‌ها قرار می‌دهم.
اعتصامی با اعلام اینکه مجوز خانه‌های قرآن را از سازمان تبلیغات دریافت کرده‌ام، افزود: در این راستا نیازمند حمایت بیشتر مسئولان و دستگاه‌های اجرایی برای برگزاری هر چه بهتر کلاس‌های قرآنی را دارم تا بتوان با خرید حداقل جوایزی هرچند اندک بتوان انگیزه حضور بیشتر در این کلاس‌ها را فراهم کنیم.
وی ادامه داد: کلاس‌های قرآن را به صورت هفتگی و دو جلسه در هر هفته برگزار می‌کنم واین کلاس ها را تاکنون به مدت دو سال است که بدون هیچ چشمداشتی برگزار کرده‌ام چراکه من پاداش اصلی خود را از خداوند متعال دریافت می‌کنم و تا به امروز نیز نتیجه آن را دریافت کردم.
مربیان قرآن برای قرآن‌آموزان ایجاد انگیزه کنند
مدیر خانه قرآن شهری اخلاص سنندج با ابراز تأسف از برگزاری سرد و خشک کلاس‌های قرآن عنوان کرد: مربیان و معلمان قرآن برای ایجاد انگیزه و استقبال بیشتر از کلاس‌های قرآن باید تنوع و نوآوری در برگزاری این کلاس‌ها به کار ببرند.
وی افزود: من با برگزاری کلاس‌های احکام و سبک زندگی و مباحثی که هر مادر و یا همسر خانواده در طول روز با آن روبه روست و آشنایی آن‌ها با دیدگاه‌های قرآنی در مورد آن مباحث یک ایجاد انگیزه در شاگردانم به وجود آورده‌ام.
اعتصامی تأکید کرد: در مناطق حاشیه ای و روستایی استقبال از کلاس‌های قرآن بیشتر است که براین اساس باید کلاس‌های قرآنی با حضور مربیان با تجربه در این مناطق برگزار شود و یک ایجاد انگیزه در سایر مناطق شهر برای رغبت بیشتر در کلاس‌های قرآن ایجاد شود.
عشق قرآن مسیر طولانی را بر من هموار کرده است
وی با اشاره به اینکه من هر روز به عشق قرآن برای برگزاری کلاس‌های قرآنی در یکی از مناطق حاشیه شهر سنندج باید مسیر طولانی را طی کنم، ادامه داد: با وجود شور و ذوق قرآن آموزان این مسیر را با انگیزه بیشتر طی کرده و کلاس‌های قران حاضر می‌شوم و عشق قرآن مسیر طولانی را بر من هموار کرده است.
مدیر خانه قرآن اخلاص افزود: تا کنون موفق به آموزش روخوانی و روانخوانی قرآن به 200 نفر از بانوان کمک سواد و یا بی‌سواد شده‌ام و امروز در سایه الطاف الهی شاگردان بی‌سواد و کم‌سواد من به راحتی موفق به ترتیل‌خوانی قرآن شده‌اند و همین امر عامل انگیزه من برای برگزاری کلاس‌هاست.
وی با اشاره به تأثیر قرآن در زندگی شخصی خود گفت: من امروز هر آنچه را که دارم به برکت قرآن بوده وتأثیر شگرف این کتاب الهی بر آرامش زندگی من همواره نمود عینی داشته است و این اثرگذاری بر شاگردانم هم وجود دارد.
اعتصامی با اعلام اینکه گاهی اوقات خانواده‌های بانوان خانه‌دار از برگزاری این کلاس از من تشکر و قدردانی می‌کنند، افزود: در سایه این کلاس‌های قرآن یکی از شاگردان من که در مرحله‌ای از بحران زندگی بود با شرکت در کلاس‌های اخلاقی توانست از این تلاطم زندگی نیز عبور کرده و هم خود و هم زندگیش را نجات دهد که این لحظه بهترین ساعات زندگی من بود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: