کد خبر: 3728393
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
گروه فعالیت‌های قرآنی - «من معجزه قرآن هستم و به برکت قرآن کریم زنده‌ام» این عبارتی است که سهیلا مصدق از عمق وجودش به آن ایمان دارد و با آرامش خاصی که در درونش موج می‌زند، می‌پرسد مگر این معجزه قرآن نیست که من بعد از اینکه دو ماه در کما بودم حالا سرحال و سالم در چهل‌ویکمین دوره مسابقات قران کریم اوقاف شرکت کرده‌ام؟

قبل از حفظ قرآن عصر جاهلیت بعد از آن نورانیت

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌ شرقی، «سهیلا مصدق» یکی از شرکت‌کنندگان چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف است که در رشته 20 جزء دراین مسابقات شرکت کرده و تمام داشته‌هایش را از برکت آیات نورانی کلام وحی می‌داند.

«من معجزه قرآن هستم و به برکت قرآن کریم زنده‌ام» این عبارتی است که سهیلا مصدق ازعمق وجودش به آن ایمان دارد و با آرامش خاصی که در درونش موج می‌زند، می‌پرسد مگر این معجزه قرآن نیست که من بعد از اینکه دو ماه در کما بودم حالا سرحال و سالم در چهل‌ویکمین دوره مسابقات قران کریم اوقاف شرکت کرده‌ام؟

آن چنان عمیق و با آرامش حرف می‌زند که گویا هیچ غم و ناراحتی در دلش وجود ندارد، او قرآن کریم را شاهد می‌گیرد که تمام داشته‌هایش را به برکت کتاب نورانی و معجزه آخرین نبی مکرم اسلام به دست آورده است.

مدیر مدرسه دستم را گرفت و مرا به راه راست هدایت کرد

سهیلا مصدق دفترچه خاطراتش را ورق میزند و از روزی برایم می‌گوید که دانش‌آموز کلاس سوم ابتدایی بود و مدیر مدرسه او را برای اولین بار در سال 65 در مسابقات قرآنی و رشته قرائت شرکت میدهد و او آنجا برای اولین بار قران میخواند. وی می‌گوید «وقتی برای اولین بار در یک جمعی قرآن خواندم حس خیلی خوبی داشتم، مدیر مدرسه دستم را گرفت و مرا به راه راست هدایت کرد».

وی یکی از دانش‌آموزان ممتاز مدرسه در شهرستان بناب بود، تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی مهندسی شیمی ادامه داده و سپس به عنوان مدیر کنترل کیفی در یک کارخانه مشغول به کار می‌شود.

هرگز افسوس نخوردم که چرا پزشکی نخواندم

«تصمیم گرفته بودم بعد از اتمام کارشناسی شیمی پزشکی بخوانم ولی بعد از اتمام کارشناسی در رشته مهندسی شیمی نظرم عوض شد و با قاطعیت تصمیم گرفتم حفظ قرآن کریم را شروع کنم، وقتی تصمیمم نهایی شد کار در کارخانه را رها کرده و هفته‌ای دو روز در کلاس‌های مهد قرآن و عترت تبریز شروع به حفظ کردم و هرگز افسوس نخوردم که چرا پزشکی نخواندم»

هر لحظه که میگذرد شوق و اشتیاق او برای حرف زدن در مورد کلام وحی بیشتر و بیشتر می‌شود می‌گوید «من روی بال فرشتگان از بناب به تبریز رفت و آمد کردم و تمام شش سالی که برای حفظ قرآن کریم از بناب به تبریز آمدم از بهترین روزهای عمرم بود.»

بدین ترتیب سهیلا مصدق از سال 87 حفظ قرآن را به صورت جدی شروع کرده و در عرض شش سال موفق می‌شود کل قرآن را حفظ کند. در سال 95 در مسجد جمکران و در یک حال و هوای خاص موفق می‌شود آخرین آیه‌های کتاب وحی را برای همیشه در یاد و ذهن خود ثبت کند و حافظ کل قرآن کریم شود.

او حالا 10 سال است که در مسابقات استانی و شهرستانی شرکت می‌کند و رتبه سوم مسابقات اوقاف در سال گذشته را در پرونده فعالیت قرآنی خود دارد و امسال نیز دربخش حفظ 20 جزء در این مسابقات شرکت کرده است.

من به برکت قرآن زنده‌ام

زمانی که او حفظ قرآن را آغاز می‌کند به علت بیماری و کسالت شدید یک وقفه دو ساله پیش می‌آید و او از این موضوع به شدت آزرده و ناراحت می‌شود ولی به برکت قرآن کریم او باز هم موفق می‌شود فعالیت‌های قرآنی خود را دوباره آغاز کند. «دو سال به علت بیماری و کسالت بین حفظ وقفه افتاد من به شدت ناراحت بوده و غصه می‌خوردم ، دو ماه در کما بودم و جمجمه سرم نیز یک بار تحت عمل جراحی شدید قرارگرفت، به لطف و عنایت خدای مهربان من این مرحله سخت را پشت سر گذاشتم و همه این‌ها از برکت قرآن است، برای همین است که می‌گویم من به برکت قرآن زنده‌ام، من معجزه قرآنم و فعالیت می‌کنم»

بعد از اینکه حفظ قرآن به اتمام رسید دوباره به سرش می‌زند که سراغ پزشکی برود، باز هم منصرف می‌شود و این بار با خود می‌گوید «در شرایط فعلی امام زمان(عج) مبلغ می‌خواهد و باید مبلغ امام زمان خود باشم».

این بار به سمت حوزه علمیه جامعة‌الزهرا(س) قم رفته و در کلاس حوزه ثبت نام می‌کند وهم اکنون دانشجوی سطح دو حوزه بوده و غیر حضوری درس‌های حوزه را می خواند.

الهی همه تو و ما همه هیچ

او سرشار از انرژی معنوی قرآن است و لابه لای صحبت‌هایش مدام تکرار می‌کند: «الهی همه تو و ما همه هیچ» او هر روز مشتاق تر از دیروز است برای تلاوت، قرائت و تدبر در کتاب معجزه الهی و این راه رستگاری و موفقیت اوست.

او تعبیر جالبی در مورد زندگی خود قبل از حفظ آیات الهی و بعد از آن دارد او می‌گوید: قبل از حفظ قرآن عصر جاهلیت بود و بعد از قرآن عصر نورانیت در زندگی‌ام آغاز شده است.

او قدردان خانواده‌اش است و می‌گوید: در منزل همه چیز فراهم است اعضای خانواده‌ام به خوبی شرایط مرا درک کرده و با من همراهی می‌کنند.

بانوی فعال قرآنی اکنون در شهرستان بناب در زمینه تدریس و حفظ قرآن و داوری مسابقات شهرستانی فعالیت می‌کند، فعالیت عمده او در زمینه تدریس قرآن کریم است و در کلاس درس او از دختران 6 ساله تا زنان و مادران 70 ساله پای درس او می نشینند تا در کنار زمزمه کلام محبت آمیز الهی درس ایمان و عشق به خدای یکتا را بیاموزند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: