کد خبر: 3728548
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹
حاجی‌پور:
گروه اقتصادی - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: 76 کالای مورد نیاز مردم استان روزانه بررسی می‌شود و گزارش‌های آن به سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کننده ارسال می‌شود.

76 قلم کالای مورد‌نیاز مردم، روزانه بررسی می‌شود

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، محمدرضا حاجی‌پور، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی صبح امروز 17 تیرماه در جلسه ستاد تنظیم بازار استان مرکزی که در سال جلسات استانداری برگزار شد، بیان کرد: بر اساس مصوبات تنظیم بازار کشور و آخرین مصوبه‌ای که 20 روز گذشته ابلاغ شد، استاندار محترم به عنوان رئیس ستاد تنظیم بازار استان و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت به عنوان دبیر این ستاد معرفی شدند.
وی بیان کرد: 76 کالای مورد‌نیاز مردم استان روزانه بررسی می‌شود و گزارش‌های آن به سازمان حمایت از مصرف‌کننده ارسال می‌شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: با توجه به سیاست‌هایی که در ستاد تنظیم بازار کشور مطرح شده است پرداخت ارز 4200 تومانی برای تامین کالاهای اساسی و استراتژیک و دارویی توسط خود مجموعه دولت صورت می‌گیرد و دغدغه و با نگرانی‌ای از بابت تامین کاهای اساسی مردم مواجه نیستیم.
حاجی‌پور افزود: برای تامین برنج، روغن، نهاده‌های دامی و کشاورزی اقدامات خوبی توسط دولت صورت گرفته است، عوامل توزیع در مجموعه استان بسیار فعال هستند و این کار را انجام می‌دهند.
وی بیان کرد: با توجه به تامین مایحتاج ضروری و اولیه که توسط دولت صورت می‌پذیرد، بحث نظارت‌های دقیق‌تر و کامل‌تر در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مطرح است، در این خصوص طی ماه‌های اخیر کارشناسان بازرسی به صورت روزانه بازار را رصد می‌کنند و در مواجهه با گران‌فروشی یا عدم عرضه کالا برخوردهای لازم صورت می‌پذیرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار کرد: امیدواریم با توجه به شرایط فعلی کشور حضور مردم در بحث یکپارچگی و انسجام درونی با توجه به اینکه در شرایط سخت قرار داریم، چشمگیر باشد و شاهد کاهش دغدغه‌های مردم باشیم و بتوانیم با تامین به موقع اقلام مورد‌نیاز، دست سودجویان را کوتاه کنیم.
حاجی‌پور بیان کرد: بحث نان و اتحادیه خبازان یکی از دغدغه‌های اصلی استان است و در ستاد تنظیم بازار کشور مطرح بوده است، وزیر هم تاکید داشتند در حوزه افزایش قیمت نان و تعاملاتی که برقرار می‌شود، تعادل رعایت شود، رئیس‌جمهور هم تاکید داشتند که کالایی ده درصد بیشتر تغییر قیمت پیدا نکند. آمادگی داریم در جلسه بعدی ستاد تنظیم بازار این موضوع بررسی شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: