کد خبر: 3729101
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۶
گروه حوزه‌های علمیه ــ مراسم سالگرد ایت‌الله میرزاجواد تبریزی از فقهای ماضی در مدرسه علمیه آن مرحوم برگزار شد.

 سالگرد آیت‌الله العظمی میرزا جواد تبریزی برگزار شد 

به گزارش ایکنا؛ مراسم بزرگداشت دوازدهمین سالگرد آیت‌الله میرزا جواد تبریزی، شب گذشته ۱۹ تیرماه با حضور نمایندگان بیوت مراجع عظام تقلید، اعضای مجلس خبرگان رهبری و جامعه مدرسین همچنین شاگردان آن مرحوم در مدرسه وی برگزار شد.
آیت الله علوی بروجردی، حجج اسلام سعیدی، سید باقر گلپایگانی، حسن صافی گلپایگانی، منذر حکیم، رفعتی، سخنگوی حوزه و جمعی از مسئولان استانی از جمله حاضران در این مراسم بودند که با نثار فاتحه و قرائت قرآن، یاد آن مرحوم را گرامی داشتند.
حجت الاسلام والمسلمین بندانی نیشابوری، محقق و استاد حوزه علمیه هم در سخنانی در این مراسم گفت: فقها و بزرگان دینی ما در طول تاریخ به دنبال انجام وظیفه الهی و دینی خود بودند نه اینکه بخواهند مرید و مراد بازی راه بیندازند و برای خودشان مشتری جمع کنند به همین دلیل هم ماندگار شده و همواره نام و یاد نیکی از آنان داریم.

وی با تمجید از شخصیت عارف واصل، آیت‌الله میرزاجواد تبریزی تصریح کرد: این بزرگوار که در قله اخلاق و تواضع بود در کمال ساده‌زیستی زندگی کرد.

بندانی بیان کرد: از ویژگی‌های برجسته آن مرحوم عشقو ارادتشان به اهل بیت(ع) بود و وقتی مجلس ذکری برپا بود بسیار اشک می‌ریخت و گریان می‌شد و بعضی وقت‌ها حتی وقتی سخن از هرچیزی که دلالت بر مظلومیت اهل بیت(ع) داشت به میان می‌آمد چشمانش خیس اشک می‌شد.

این استاد حوزه عنوان کرد: آن مرحوم وصیت کرده بود تا دستمالی را که با آن اشکانش را پاک می‌کرد هنگام مرگ با او دفن کنند.


یادآور می‎شود، آیت‌الله جواد تبریزی معروف به میرزا جواد تبریزی یکی از مراجع تقلید شیعه بود که در سال ۱۳۸۵ شمسی در قم درگذشت و در حرم فاطمه معصومه (س) دفن شد. میرزا جواد تبریزی در دوران تحصیل خود در دو شهر قم و نجف، در درس علمایی همچون سید حسین بروجردی، سید محمد حجت، سید عبدالهادی شیرازی و سید ابوالقاسم خوئی شرکت می‌کرد و بعد‌ها به عضویت دفتر استفتائات آیت‌الله خوئی در عراق در آمد.

تهذیب در احکام حج، الانوار الاهیة فی المسائل العقائدیة، نفی السهو عن النبی، فدک و ظُلامات فاطمة الزهراء از جمله آثار آن مرحوم است.

انتهای پیام 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: