کد خبر: 3729210
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۸
‌منبر‌های یک‌دقیقه‌ای؛
گروه جامعه ــ فرهنگ اساس هر کشور است و فرهنگ جامعه اسلامی ما باید مطابق قرآن باشد؛ فرهنگ قرآن عزت طلبی، مبارزه با ظلم، فساد و بی‌عدالتی است و نظام اسلامی باید پیشتاز در این موضوعات باشد.
فرهنگ قرآن عزت‌طلبی و مبارزه با بی‌عدالتی است 
به گزارش ایکنا؛ فرهنگ اساس هر کشور است و فرهنگ جامعه اسلامی ما باید مطابق قرآن باشد. فرهنگ قرآن عزت طلبی، مبارزه با ظلم، فساد و بی‌عدالتی است و نظام اسلامی باید پیشتاز در این موضوعات باشد. امروز خواسته مردم مبارزه با فساد است و عده‌ای می‌خواهند مردم در مقابل فساد سکوت کنند؛ چطور می‌شود یک کارگر یک حقوق مختصر بگیرد، ولی فلان آقا اختلاس میلیاردی انجام دهد یا آن دیگری حقوق نجومی بگیرد.

این ظلم است که در یک خانه چند جوان تحصیل کرده بیکار باشد و پدر در مقابل آنان شرمنده باشد؛ امروز مشکلات اقتصادی که با مدیریت صحیح قابل حل است مردم را آزار می‌دهد. امروز مردم ناراحت و معترض هستند و حق نیز با مردم است، اما خود مردم نیز مراقب عناصر نفوذی برای به انحراف کشاندن خواسته‌هایشان باشند.

مسئولان نیز اقدام عاجل برای رفع مشکلات و مدیریت بازار داشته و به داد اقشار ضعیف جامعه برسند. باید با کسانی که به اقتصاد کشور آسیب می‌رسانند و مردم را دچار مشکل می‌کنند، در هرسطحی که هستند برخورد قاطع کرد.

‌دوقطبی کردن جامعه بسیار خطرناک است؛ جامعه نباید دو قطبی شود، ولی نمی‌دانم چرا بعضی‌ها اصرار دارند که جامعه را با حرف‌های بیخود که ثمری برای کشور و نظام و مردم ندارد ملتهب و دوقطبی کنند بجای این حرف‌ها به مردم خدمت کنید.

«بخشی از سخنرانی آیت الله نوری همدانی در دیدار با عده‌ای از فعالان فرهنگی/ تابستان ۹۷»
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: