کد خبر: 3729673
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴
کانون خبرنگاران نبأ ــ مدیر کانون فرهنگی تبلیغی شهید آیت‌الله محمدعلی لطفیان سرگزی گفت: القاب پاک حضرت معصومه(س)، ایشان را به‌عنوان بهترین الگو براى دختران و بانوان جامعه اسلامى ما معرفى می‌کند تا از مخاطرات و تهدیدهاى این زمانه كه عفت و طهارت و پاك‏دامنى آنان را هدف قرار داده است، مصون بمانند.

مصونیت دختران در برابر تهدیدهاى زمانه با الگوگیری از حضرت معصومه(س)

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ، گفتمان دینی «توسعه بندگی به روایت صحیفه سجادیه» صبح امروز، 23 تیرماه در حرم مطهر حضرت معصومه(س) با حضور جمعی از بانوان برگزار شد.
آمنه لطفیان سرگزی، مدیر کانون فرهنگی تبلیغی شهید آیت‌الله محمدعلی لطفیان سرگزی در این گفتمان دینی ضمن گرامیداشت ولادت حضرت فاطمه معصومه(س)، گفت: تربیت در دامن مادر و برادرى بزرگوار و با كرامت و رشد و نمو در بیت عصمت و طهارت(ع)، موجب شد تا آن بانوى بزرگوار به كمالات معنوى و طهارت روحى و خصایص فردى و اخلاقى بلندمرتبه‏‌اى نائل شوند و به القاب جلیلى و والایى همچون معصومه، طاهره، حمیده كریمه اهل‏ بیت(ع) كه هر یک نشان از وجود خصیصه‏‌اى اخلاقى، علمى و معرفتى است، ملقب شوند.

وی با بیان اینکه این القاب پاک، یادآور شخصیت والا و ممتاز حضرت زهرا(س) است كه حضرت معصومه(س) هم شرافت و نجابت را از آن بانو به ارث برده است، ادامه داد: این القاب كه همگى بیانگر وجود خاص و ممتاز حضرت فاطمه معصومه(س) است، ایشان را به‌عنوان بهترین الگو براى دختران و بانوان جامعه اسلامى ما معرفى می‌کند تا از فضائل معنوى و شخصیت والامرتبه ایشان الگو گرفته و در مسیر تعالى و سعادت‏‌بخش اسلام و ارزش‏‌هاى اسلامى گام برداشته و از مخاطرات و تهدیدهاى این زمانه كه عفت و طهارت و پاك‏دامنى آنان را هدف قرار داده، مصون بمانند.

کارشناس حوزه علمیه خواهران جامعةالزهرا(س) قم با اشاره به سالروز آغاز به كار اولین دوره شوراى نگهبان در 26 تیرماه 1359، گفت: شوراى نگهبان یكى از اركان اصیل نظام اسلامى و ضامن اسلامیت قوانین در جمهورى اسلامى و حافظ قانون اساسى است؛ شوراى نگهبان، پشتیبان واقعى مردم و نظام اسلامى و خار چشم دشمنان و بدخواهان است.

مدرس مرکز تخصصی نماز ادامه داد: نسل جوان بداند که دشمن با استقلال، عزت و پیشرفت و حضور او در میدان علم و سیاست مخالف است؛ البته این را باید یقین داشت که اقدامات دشمنان و بدخواهان نتیجه‌ای نخواهد داشت به‌شرطی که ملت، راه ایستادگی و صبر و تقوا همراه با هوشیاری و تدبیر و انسجام ملی را ادامه دهد. خداوند در قرآن می‌گوید که «سست نشوید و با دشمن سازش نکنید؛ خدای متعال برای شما کم نمی‌گذارد و پاداش شما را خواهد داد».

وی عنوان کرد: صبر و تقوا موجب می‌شود دشمنان عنود در برابر ملت هیچ غلطی نتوانند بکنند. صبر یعنی در میدان باقی ماندن، از میدان بیرون نرفتن. اگر ایستادید، نسل‌های آینده به قله دست خواهند یافت. انقلاب، به‌ شرط صبر و تقوا، ریشه‌دار و آینده‌دار است و اگر این‌ها را جوانان و مسئولان و آحاد مردم به‌کار ببندند، دشمن هیچ آزاری نمی‌تواند به ملت برساند.
محمود لطفیان
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: