کد خبر: 3729716
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۶
صالحی:
گروه اجتماعی - متخصص طب سنتی در اراک گفت: هر چه قدر سبک زندگی اصلاح شود، شیوع بیماری‌ها در زندگی افراد را کمتر شاهد خواهیم بود.

اصلاح سبک زندگی در کاهش شیوع بیماری‌ها موثر است

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، مهدی صالحی، متخصص طب سنتی در اراک، شامگاه پنج‌شنبه ۲۱ تیرماه، در دومین دوره آموزشی طب اسلامی ‌سنتی که با همکاری انجمن طب سنتی و مشارکت موسسه قرآن و عترت اصحاب‌الثقلین در محل دارالقرآن بقیةالله اراک برگزار شد، به اهمیت طب سنتی اشاره و اظهار کرد: طب سنتی مورد علاقه عموم مردم است و با دستیابی به اطلاعات مناسب می‌توان دست یافت که چگونه بدن سالمی داشته باشیم.
وی به جایگاه تدابیر در طب سنتی اشاره کرد و افزود: امیدواریم به سمتی حرکت کنیم که با کسب اطلاعات و آگاهی‌های لازم نسبت به طب سنتی بتوان تدابیر لازم را در صورت لزوم بکار برد .
این متخصص طب سنتی بیان کرد: متاسفانه با سایت‌هایی مواجه هستیم که با اطلاعات نادرست درباره طب سنتی مردم را فریب می‌دهند و از مردم انتظار می‌رود که نسبت به این مسائل هوشیار باشند.
صالحی افزود: کل‌نگربودن در طب سنتی بسیار مهم است، هر چه قدر سبک زندگی اصلاح شود، شیوع بیماری‌ها در زندگی افراد را کمتر شاهد خواهیم بود. متاسفانه مواد ترا‌ریخته در جامعه افزایش پیدا کرده است، در طب سنتی استفاده از مواد ارگانیک سفارش می‌شود.
این متخصص تغذیه در ادامه در ارتباط با موضوعاتی از قبیل نوع تغذیه مادر و کودک از نظر طب سنتی، تدابیر لازم در فصول مختلف و ... را برای شرکت‌کنندگان این دوره بیان کرد.
به گزارش ایکنا، جلسه دوم این دوره ۲۳ تیرماه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ برگزار می‌شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: