کد خبر: 3729735
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸
با حضور عکاسان استان مرکزی؛
گروه اجتماعی - مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: تالار عکاسی متشکل از آثار، ادوات، دوربین‌ها و نگاتیوهای استاد محمد‌علی داوری، عکاس پیشکسوت اراکی در موزه مفاخر استان مرکزی افتتاح می‌شود.

تالار عکاسان در موزه مفاخر افتتاح می‌شود

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، سیدمحمد حسینی گفت: اقلامی که در تالار عکاسی به نمایش گذاشته می‌شوند عکس‌ها، نگاتیو‌ها، شیشه‌های عکاسی، دوربین‌ها و ادواتی هستند که استاد محمد‌علی داوری به اداره کل میراث فرهنگی استان برای نمایش عمومی در موزه اهدا کرده است. همچنین از آقایان محمد‌علی جمالزاده، مجید نوری، محمد وروانی فراهانی، عادل عزیزی، سید مهرداد شریفی، علی کریمی، محمد اسدی، امیر قادری و جابر غلامی یک تابلوی عکس به انتخاب خود این هنرمندان با نام "عکس ماندگار، عکاس ماندگار" در تالار نصب شده تا این مجموعه دربردارنده هنری از نسل گذشته و امروز عکاسان استان باشد و تا حدودی بتواند راوی توانایی این هنرمندان باشد.
سید‌محمد حسینی افزود: هنرمندان، طلایه‌داران مفاخر و مشاهیر هستند از این‌رو تاکید داشتیم این تالار از موزه مفاخر استان احداث شود و با آنکه به لحاظ فضای موزه با محدودیت مواجه هستیم، تلاش کردیم تا قسمتی از هنر عکاسی استان را به نیابت از تمام هنر هنرمندان استان در این موزه به گردشگران و بازدید‌کنندگان ارائه دهیم.
وی در پایان گفت: عکس به عنوان صادق‌ترین و گویاترین سند تاریخی از جایگاه بسیار مهمی در روایت گذشته برخوردار است، از سوی دیگر به دلیل جایگاه ویژه عکس و عکاسی در تاریخ معاصر ایران و نیاز کشور به ثبت وقایع، جاذبه‌ها، تبلیغات و مهم‌تر از آن نشر هنر نیازمند آن هستیم که از هنرمندان این عرصه حمایت کنیم.
گفتنی است مراسم افتتاحیه این تالار روز شنبه مورخ 23 تیرماه 97 ساعت 19 برگزار می‌شود و حضور تمام شهروندان در این مراسم آزاد است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: