کد خبر: 3729743
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
گروه فرهنگی - مسئول دفتر آستان قدس رضوی در ایلام با بیان اینکه ۲۵ کانون خادم یاری محله‌ای با محوریت مساجد در نقاط مختلف استان با محوریت شناسایی نیازمندان و کمک به آنان تشکیل شده است، گفت: تاکنون ۱۵۰۰ نفر زیارت اولی از ایلام به مشهد مقدس اعزام شده که تا پایان امسال تعداد دیگر نیز اعزام خواهیم کرد.
به گزارش ایکنا از ایلام، علی‌اصغر شریفی راد، مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان ایلام در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات به مناسبت دهه کرامت، اظهار کرد: در دوره تولیت جدید آستان مقدس رضوی، گسترش خدمات آستان قدس رضوی فراتر از مشهد مقدس و به سایر نقاط کشور یکی از اولویت‌های مهم بوده است.
وی ایجاد بسترهای لازم برای تعالی زیارت، ایجاد زمینه لازم برای مشرف شدن زیارت اولی‌ها و محرومینی که در تمنای زیارت دوم هستند، خدمات‌رسانی به محرومین و تعیین دهستان‌های محروم هدف در استان‌ها، امکان کار برای افرادی که توان کاردارند اما ابزار کار در اختیار ندارند، کمک به محرومانی که بیماری صعب‌العلاح دارند و امکان درمان با هزینه شخصی خود را ندارند از دیگر محورهای فعالیت آستان قدس رضوی در سایر نقاط کشور بوده است.
مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان ایلام با بیان اینکه اولین و مهم‌ترین اقدامات آستان مقدس در سال‌های اخیر تشکیل دفاتر استانی در مراکز استان‌ها بوده است، گفت: فعالیت‌های متمرکزی در سه مقطع زمانی از جمله عید نوروز، ماه مبارک رمضان و دهه کرامت در سطح استان انجام می‌شود.
شریفی‌راد با اشاره به اجرای طرح خادم یاری و ثبت‌نام از داوطلبان در این طرح، عنوان کرد: نوع خدماتی که ارائه می‌شود بر اساس اجرای طرح خادم یاری است که در استان ایلام تاکنون 2 هزار نفر در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند و 600 نفر نیز آموزش‌های اولیه مورد نیاز را کسب کرده‌اند.
وی با بیان اینکه این افراد بعد از کسب آموزش‌های لازم در طرح‌ها و برنامه‌های آستان مقدس مشارکت داشته و در راستای خدمت به محرومین جامعه فعالیت خواهند کرد، گفت: افراد علاقه‌مند‌ می‌توانند برای ثبت‌نام به آدرس اینترنتی aqr.ir مراجعه و نسبت به ثبت‌نام در طرح خادم یاری اقدام نمایند.
شریفی‌راد با بیان اینکه دهه کرامت از میلاد مسعود حضرت معصومه (س) ۲۴ تیرماه سال جاری تا سوم مرداد مصادف با میلاد مسعود امام رضا (ع) برگزار می‌شود، اظهار کرد: برنامه‌های استان قدس رضوی در دو بخش سفر خادمان آستان قدس رضوی به مناطق مختلف استان و برگزاری جشن‌های زیر سایه خورشید برای یازدهمین سال متوالی و اعزام گروه‌های جهادی در روستاهای هدف و اجرای کارهای عام‌المنفعه ساخت مسکن محرومین و طرح‌های بهداشتی در این ایام اجرا می‌شود.
مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان ایلام تصریح کرد: اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی در نقاط مختلف استان دارای زمینه اشتغال‌زایی مناسب و کوچک و زودبازده، شناسایی بیماران نیازمند که 427 نفر از در استان ایلام هدف‌گذاری شده، شناسایی بیماران صعب‌العلاج که در استان که 71 مورد شناسایی‌شده و تهیه جهیزیه برای زوج‌های نیازمند که 100 مورد برای استان پیش‌بینی‌شده است از دیگر فعالیت‌های آستان مقدس رضوی در استان است.
وی با بیان اینکه در اعزام زیارت اولی‌ها برای نگاه خوبی به استان صورت گرفته و تاکنون 1500 نفر از استان ایلام به مشهد مقدس اعزام ‌شده است، تصریح کرد: کانون‌های خادم یاری محله‌ای با محوریت مساجد در نقاط مختلف استان تشکیل می‌شود که یکی از اهداف این کانون‌ها، شناسایی نیازمندان و کمک به این عزیزان با حفظ کرامت آنان است.
شریفی راد با اشاره به اینکه کانون‌های خادم یاری در دو بخش محله‌ای و موضوعی تشکیل خواهند شد، گفت: در 30 عرصه و موضع زمینه تشکیل کانون‌های خادم یاری در استان فراهم است و رسانه‌های نیز می‌توانند با محوریت رسانه این کانون را تشکیل داده و در امر خدمت‌رسانی به محرومان مشارکت داشته باشند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: