کد خبر: 3731001
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۹
خرم آبادی:
گروه شبکه اجتماعی ــ معاون دادستان کل کشور در کانال شخصی خود نوشت: بیش از ۳۰ میلیون کاربر ایرانی از فیلترشکن‌های داخلی استفاده می‌کنند و مسئولان فضای مجازی کشور همه تلاش خود را برای بالا بردن کیفیت پیام‌رسان‌های داخلی بکار گیرند.

به گزارش ایکنا؛ عبدالصمد خرم‌آبادی؛ معاون دادستان کل کشور در کانال شخصی خود درباره پیام‌رسان سروش نوشت: اگر چه اعطای اینترنت بدون فیلتر به هاتگرام و تلگرام طلایی به منظور دور زدن فیلتر تلگرام، ضربه سختی به پیام‌رسان‌های داخلی وارد کرد، اما این واقعیت را نیز اثبات کرد که بیش از ۳۰ میلیون کاربر ایرانی با علم به داخلی بودن نرم‌افزار «هاتگرام و تلگرام طلایی» به آن‌ها مراجعه کرده‌اند و در واقع با یک رفتار معنادار فیلترشکن ایرانی را بر فیلترشکن خارجی ترجیح داده‌اند.

بررسی آمار ترافیک درگاه بین‌المللی اینترنت کشور بیانگر این واقعیت است که بعد از فیلتر تلگرام تنها ده درصد از حجم داده‌های موجود تلگرام از طریق فیلترشکن‌های خارجی بازدید شده‌اند. این آمار نشان می‌دهد که مشکل کاربران ایرانی در مراجعه به پیام‌رسان‌های خارجی مشکل امنیتی نیست. مردم علی‌رغم تبلیغات گسترده دشمن به نهاد‌های امنیتی جمهوری اسلامی ایران کاملا اعتماد دارند و نرم‌افزار‌های داخلی را بر خارجی ترجیح می‌دهند.

این رفتار مردم یک پیام برای مسئولان فضای مجازی کشور دارد و آن این است که به جای سرمایه‌گذاری برای دسترسی کاربران ایرانی به پیام رسان‌های خارجی همه تلاش خود را برای بالا بردن کیفیت پیام‌رسان‌های داخلی بکار گیرید.

اگر سرمایه‌گذاری که دولت بر روی فیلترشکن هاتگرام و تلگرام طلایی انجام داد، صرف پیام‌رسان‌های داخلی می‌شد، امروز به جای اینکه شاهد مهاجرت ۴۰ درصدی کاربران تلگرام به پیام رسان‌های داخلی باشیم، شاهد مهاجرت ۹۰ درصدی آن‌ها بودیم. در عین حال دشمن به داده‌های عظیم (big data) ما دسترسی نداشت و از شر استثمار و استعمار نوین شبکه‌های اجتماعی خارجی در امان بودیم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: