کد خبر: 3731497
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۳
ایکنا گزارش می‌دهد؛
گروه فرهنگی - آیین اختتامیه جشنواره علمی‌پژوهشی آرمان‌شهر رضوی از سری برنامه‌های جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) به میزبانی دلیجان برگزار و با تجلیل از نفرات برتر به کار خود پایان داد.

نگاهی اجمالی به همایش علمی‌پژوهشی آرمان‌شهر رضوی

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، همایش علمی‌پژوهشی امام رضا(ع) عصر روز گذشته، ۲۷ تیرماه با تجلیل از نفرات برتر به کار خود پایان داد.
همایش علمی‌پژوهشی آرمان‌شهر رضوی از سری برنامه‌های شانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) است که با ارسال ۹۲ اثر از ۲۶ استان به میزبانی دلیجان برگزار شد. ۴۴ اثر داوری شدند که در نهایت ۴ اثر به عنوان برتر شناخته شد.
حجت‌الاسلام رضا محمدی، استاد حوزه و دانشگاه قم، امین کمالوندی نماینده پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کریم دادیان نماینده بنیاد بین‌المللی امام رضا، شریفی مدیر کل ارشاد استان، حاج علی بیگی نماینده بنیاد بین‌المللی امام رضا در استان و جمعی از مسولان، جامعه قرآنی و فرمانداران استان در این مراسم حضور داشتند.
آیین اختتامیه روز گذشته، ۲۷ تیر با تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم توسط مهدی احمدی قاری دلیجانی آغاز شد. پخش سرود، اجرای مراسم چاووشی‌خوانی توسط گروه ثامن‌الحجج(ع) تفرش، پخش صلوات خاصه امام رضا(ع)، سخنرانی شریفی مدیر کل ارشاد، یوسفی سرپرست فرمانداری، شعرخوانی ، سخنرانی حجت‌الاسلام محمدی و قرائت بیانیه هیأت داوران توسط حجت‌الاسلام شفیع‌پور از برنامه‌های همایش بود.
در ادامه مراسم خانم نجیمه گراوند از لرستان و مجید بختیاری از مرکزی مقالات خود را ارائه دادند. در پایان مراسم از رحیم محمد حیدری چهره برتر علمی نراق نیز تجلیل شد.
برگزیدگان این دوره از جشنواره علمی پژوهشی آرمان‌شهر رضوی از استان‌های لرستان نجینه گراوند با مقاله بنه شناسی اجتماعی، مفاهمه میان حاکمیت و مردم، از استان البرز مظفر علیدادی با ارائه مقاله آسیب شناسی مفاهمه و درک متقابل حاکمیت، از استان مرکزی مجید بختیاری با مقاله مفاهمه مردم و حاکمیت از طریق امر به معروف و نهی از منکر، از استان فارس زهرا قاسم‌نژاد با عنوان ترسیم راهکارهای ترویج و نهادینه شدن مفاهمه و درک متقابل میان حاکمیت و مردم شناخته شدند.
حجت‌الاسلام شفیع‌پور با قرائت بیانیه هیأت داوران گفت: ۹۲ اثر به جشنواره ارسال شد و ۴۶ اثر به بخش داوری راه یافت و تعداد آثار برگزیده ۴ اثر است. هیچ یک از مقالات حائز رتبه اول نشد اما ۴ نفر بعدی رتبه‌های دوم تا پنجم را کسب کردند. رونمایی از کتاب آرمان‌شهر رضوی نیز از برنامه‌های جانبی آیین اختتامیه بود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: