کد خبر: 3735359
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶
به فارسی و انگلیسی در اختیار ایکنا قرار گرفت؛
گروه بین‌الملل – ده‌ها اسقف و کاردینال فیلیپینی با ارسال دست‌نوشته‌هایی برای رایزنی فرهنگی ایران در مانیل از اقدام قرآنی رایزنی در راستای نشر گفت‌و‌گوی ادیان قدردانی کردند.

به گزارش ایکنا؛ مراسم اهدای تابلوی قرآنی ایران به کاردینال «آنتونیو تاگله»، سراسقف مانیل، رئیس اداره خیریه واتیکان، یکی از پنج کاردینال مشاور در امور دینی و الهیات پاپ فرانسیس و رئیس کل امور معنوی و الهیات قاره آسیا در واتیکان به همت رایزنی فرهنگی ایران در فیلیپین 16 تیرماه(هفتم جولای 2018) در یکصدو هفدهمین کنفرانس اسقف‌های کاتولیک فیلیپین برگزار شد.

در این کنفرانس نمایشگاه خوشنویسی قرآنی از آثار تندیس تقوی گشایش یافت و پس از افتتاح این نمایشگاه در مراسمی رسمی و با حضور یکصد نفر از اسقف‌های کاتولیک در سالن اصلی یکصد و هفدهمین اجلاس اسقف‌های کاتولیک، تابلوی خوشنویسی شده آیه ۴۵ سوره آل عمران«إِذْ قَالَتِ الْمَلَائِكَةُ يَا مَرْيَمُ إِنَّ اللَّهَ يُبَشِّرُكِ بِكَلِمَةٍ مِنْهُ اسْمُهُ الْمَسِيحُ عِيسَى ابْنُ مَرْيَمَ: چون فرشتگان مریم را گفتند که خدا تو را به کلمه خود بشارت می‌دهد که نامش مسیح (عیسی) پسر مریم است» که توسط این بانوی هنرمند ایرانی به نستعلیق نگاشته و با طلا تذهیب شده بود به عنوان سمبل گفتگوی بین اسلام و مسیحیت کاتولیک به کاردینال تاگله اهدا شد.

این اقدام ایران مورد توجه ویژه اسقف‌ها و شخصیت‌های مسیحی فیلیپین قرار گرفت و ده‌ها تن از آنان با ارسال کامنت‌هایی برای رایزنی فرهنگی ایران در مانیل از این هدیه تشکر کردند.

متن پیام‌های تشکر‌آمیز اسقف‌های فیلیپین از تندیس تقوی و رایزنی فرهنگی ایران در مانیل را که از سوی این مرکز در اختیار ایکنا قرار گرفت، در زیر می‌بینید:

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: