کد خبر: 3736330
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۵
کانون خبرنگاران نبأ ــ کلاس تخصصی حفظ قرآن کریم با حضور مهدی حسنی، حافظ بین‌المللی قرآن کریم چهارشنبه‌ها در مشهد برگزار می‌شود.

چهارشنبه‌های قرآنی با مهدی حسنی

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ کلاس تخصصی حفظ قرآن کریم با حضور مهدی حسنی، حافظ بین‌المللی قرآن کریم ویژه برادران، در مسجد پیامبر اعظم(ص) مشهد مقدس برگزار می‌شود.

این دوره هرهفته چهارشنبه همزمان با نماز مغرب و عشاء؛ واقع در مشهد مقدس، میدان استقلال، آزادی 36، مسجد پیامبر اعظم(ص) برگزار می‌شود.

مهدی حسنی، متولد سال ۱۳۵۳ از مشهد است که از سن شش سالگى به قرآن علاقه‌مند شد و با رفتن به جلسات مختلف قرآنى و استفاده از محضر اساتید کاظم بافتى‌گرامی، محمدجواد پناهی‌، مجید افخم‌الشعراء، ‌سیدمجتبى سادات‌فاطمی، جواد مسگرى و ... همچنین نوارهاى قاریان مصرى از جمله استاد عبدالباسط فنون قرائت قرآن را فرا گرفت.

وی با بهره‌مندی از محضر استاد کاظم بافتى‌گرامى موفق به حفظ قرآن کریم شد و توانست در سال ۱۳۷۶ در زمانی که مشغول به خدمت مقدس سربازی بود، ظرف مدت ۱۴ ماه به حفظ کل قرآن نائل شود و با تمرین و ممارست فراوان در این عرصه در سال ۱۳۸۴ در بین قاریان ۴۵ کشور اسلامی رتبه نخست مسابقات بین‌المللی حفظ قرآن کریم را کسب کند.

این مربی حفظ نه تنها قرآن را به روایت حفص از عاصم حفظ کرده بلکه تنها کسی است که موفق شده قرآن را به دو روایت دیگر از جمله ورش از نافع و خلف از حمزه حفظ  کند؛ وی علاوه بر حافظ قرآن، قاری خوبی نیز هست و مشخصه بارز او در قرائت قرآن تقلید از قاریان مصری همچون متولی عبدالعال، محمد محمود طبلاوی و استاد محمد عمران است.

حسنی تاکنون برای اجرای برنامه زیبای حفظش در محافل مختلف قرآنی به شهرها و کشورهای زیادی سفر کرده است و صوت زیبا و محزون مهدی حسنی، تسلط فوق‌العاده او بر همه سوره‌ها و صفحات و حتی شماره صفحات و آیات قرآن و شناسایی الفاظ قرآنی در محافل انس با قرآن مخاطبان جلسه را به وجد و تعجب می‌آورد.

 وی استاد جلسات نخبگان حفظ مشهد نیز است و علاوه بر تدریس حفظ قرآن کریم به آموزش تجوید و نغمات ترتیل در مشهد و شهرستان‌ها می‌پردازد، این استاد تاکنون شاگردان بسیار زیادی را تربیت کرده که بعضی از این شاگردان رتبه‌های برتر مسابقات قرآنی را در سطح استان و کشور به دست آورده‌اند.

مسعود باریکان

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: