کد خبر: 3736727
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۹
حجت‌الاسلام قربان‌پور:
گروه فرهنگی - مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: خبرنگاران و اصحاب رسانه وظیفه دارند با تحلیل به موقع توطئه‌های دشمنان و انعکاس اهداف آن‌ها به لایه‌های مختلف جامعه، دین خود را به نظام اسلامی ادا کنند. معرفی ارکان حاکمیت اسلامی به عنوان نظامی موفق و کارآمد در همه سطوح باید در دستور کار اصحاب رسانه قرار گیرد.

خبرنگاران با تحلیل به موقع، اهداف دشمنان را انعکاس دهند

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، حجت‌الاسلام صفر قربان‌پور، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، امروز، 16مرداد در مراسم تجلیل از خبرنگاران فعال حوزه تبلیغات اسلامی استان مرکزی که در سالن جلسات اداره کل برگزار شد گفت: خبرنگاران حلقه وصل بین مسئولان و مردم هستند و با استفاده از شاخصه‌های کاری باید این وظیفه را به خوبی ایفا کنند.
وی با بیان اینکه در شرایط فعلی دشمنان نظام اسلامی بزرگ جلوه دادن و سیاه‌نمایی مشکلات را در اولویت کاری قرار دادند، اظهار کرد: دشمنان قصد دارند با استفاده از این سیاه‌نمایی شکافی بین مردم و مسئولان ایجاد کنند که اصحاب رسانه با درایت و تیزهوشی باید از وقوع این جریانات جلوگیری کنند.
حجت‌الاسلام قربان‌پور تصریح کرد: جمهوری اسلامی از لحاظ ساختار حاکمیت اسلامی بر مبنای ولایت‌فقیه در جهان بی‌نظیر است که حفظ این آرمان‌های مقدس مستلزم مقاومت، ایثارگری، بصیرت، دشمن‌شناسی و جان‌فشانی در برابر توطئه‌هاست. اصحاب رسانه با ورود به این حوزه می‌توانند در آگاهی‌بخشی به مردم نقش‌آفرین باشند.
این مقام مسئول گفت: استقلال‌طلبی و استکبار‌ستیزی از اهداف والای انقلاب اسلامی و امام راحل است، خوشبختانه برنامه‌ریزی منطقی مسئولان همراه با پشتیبانی ملت باعث شده تا نظام اسلامی دچار خدشه نشده به این اهداف والا دست پیدا کند. داشتن روحیه انقلابی در معنای شتاب‌زدگی، خشونت، پرخاش‌گری و ایجاد ناهنجاری نیست بلکه حالت دفاعی به خود گرفتن و عکس‌العمل دقیق داشتن در مواقع بحرانی است.
وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی به دلیل روحیه استقلال‌طلبی، آزادی‌خواهی و ظلم‌ستیزی بر مبنای موازین شرع مقدس در طول 40 سال مورد همجمه دشمنان قرار داشته و دارد. تمام مشکلات اقتصادی، فرهنگی و حتی نظامی از سوی استکبار جهانی بر نظام تحمیل می‌شود.
حجت‌الاسلام قربان‌پور بر ضرورت تبیین اهداف نظام منطبق با رسالت اصحاب رسانه تأکید کرد و افزود: این آرمان‌های مقدس تاکنون نقش مهمی در روشنگری جامعه جهانی در راستای مقابله با نظام استکبار داشته است، مردم و مسئولان باید با گسترش وحدت و همدلی در راستای حفظ ارزش‌های نظام بیش از پیش تلاش کنند.
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان بیان کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه وظیفه دارند با تحلیل به موقع توطئه‌های دشمنان و انعکاس اهداف آن‌ها به لایه‌های مختلف جامعه دین خود را به نظام اسلامی ادا کنند. معرفی ارکان حاکمیت اسلامی به عنوان نظامی موفق و کارآمد در همه سطوح باید در دستور کار اصحاب رسانه قرار گیرد.
وی تصریح کرد: جز ایران هیچ یک از کشورهای اسلامی توسط ولی‌فقیه اداره نمی‌شود و این مهم یکی از مهمترین مزیت‌های نظام است، در این نظام آرمان‌های انقلابی، مبارزه با کفر، اجرای ارزش‌های اعتقادی و دینی حاکمیت دارد. جمهوری اسلامی با مبانی بی‌بدیل به تحقق اهداف ارزشی اهتمام دارد.
این مقام مسئول در پایان گفت: دشمنان قصد دارند با فرافکنی دلسردی بین مردم ایجاد کرده و فاصله آنان با مسئولان نظام را زیاد کنند، اصحاب رسانه به عنوان حلقه وصل مردم و مسئولان می‌توانند از بروز ناامیدی جلوگیری کنند. برای مقابله با دشمنان و فتنه‌های آنان باید همه پابکار باشیم و از ارزش‌های انقلابی، دینی و قرآنی دفاع کنیم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: