کد خبر: 3736870
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۵
مؤسسه برتر هفته/۶1
گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد ـــ مؤسسه صهبای ملکوت از سال 1391 فعالیتش را با هدف گسترش و ترویج فعالیت‌های قرآنی میان بانوان با محوریت برپایی دوره‌های حفظ قرآن آغاز کرده است.

به گزارش ایکنا؛ این خبرگزاری در پایان هر هفته یک مؤسسه قرآنی را به‌عنوان «مؤسسه برتر هفته» معرفی می‌کند و این موضوع با هدف قدردانی از مؤسسات به جهت همکاری با ایکنا و ارتباط خبری قوی با سرویس مؤسسات قرآنی مردم‌‌نهاد انجام می‌گیرد. 
بنابر این ایکنا از تمامی مؤسسات قرآنی و خانه‌های قرآن روستایی دعوت می‌کند تا برای بهتر دیده شدن مؤسسه و پیشبرد اهدافشان با این خبرگزاری ارتباط قوی‌تری برقرار کنند.
در همین راستا و از سال ۱۳۹۵ تاکنون موفق به معرفی 60 مؤسسه فعال در سطح کشور و استان‌های مختلف شده‌ایم، که در همین زمینه بنا داریم این هفته به معرفی مؤسسه قرآن و عترت صهبای ملکوت تهران بپردازیم.
مؤسسه قرآن و عترت صهبای ملکوت در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه فعالیت‌های قرآنی و تربیت میلیونی حافظان قرآن فعالیتش را از سال 1391 آغاز کرد.
این مؤسسه دوره‌ها و برنامه حفظ را همراه با آموزش ترجمه و تفسیر آیات انجام می‌دهد تا به این وسیله پیام وحی را در بستر خانواده و متن جامعه فراگیر کند. برپایی دوره‌های حفظ تخصصی یکساله، حفظ نیمه تخصصی دوساله، دوره آمادگی کارشناسی ارشد، دوره تثبیت، روخوانی، روان‌خوانی و تجوید از سطوح مبتدی تا پیشرفته از جمله برنامه‌های این مؤسسه است.
دوره حفظ تخصصی یکساله ویژه افرادی است که تمایل به حضور یکساله برای حفظ آیات کلام وحی در کنار ترجمه و تفسیر آن دارند که ابتدا باید دوره آزمایشی دو ماهه تابستان را بگذرانند که طی آن سه جزء را طبق برنامه‌ریزی مشخص چون حفظ روزانه یک صفحه و نیم انجام می‌دهند همچنین از شرایط این دوره حضور در کلاس از ساعت 8 صبح تا 13 و تثبیت همزمان با حفظ و کسب نمره قبول در آزمون پایان هر جزء است.
از شرایط حضور در دوره حفظ نیمه تخصصی که دوسال به طول می‌انجامد، حفظ هفته‌ای شش صفحه همراه با ترجمه، تفسیر و تجوید و حضور سه روز در هفته است. از اهداف دوره‌های حفظ می‌توان به انس با قرآن، حفظ همراه با تجرمه و تفسیر، فهم قرآن و به‌کارگیری آیات در زندگی، کسب مدرک حفظ پس از موفقیت در آزمون اعطای مدرک سازمان تبلیغات اسلامی و جواز شرکت در آزمو کارشناسی ارشد جهت اخذ کارشناسی علوم قران و حدیث اشاره کرد.
در کنار این دوره‌های تخصصی، دوره‌های تثبیت ویژه حافظان بالای پنج جزء با هدف تسلط بر آیات مشابه، آشنایی با مفاهیم و تفسیر آیات، آماده کردن حفاظ جهت حضور در آزمون‌ها و مسابقات قرآنی، دوره‌های آموزش روخوانی و روان‌خوانی، سطح یک و دو تجوید براساس حلیةالقرآن و سطح سه صوت و لحن و فنون قرائت با هدف فصیح‌خوانی و ترتیل و تحقیق‌خوانی ویژه بانوان برگزار می‌شود.
همچنین کلاس‌های مقطعی ویژه افرادی که تمایل به حفظ قرآن به مدت چهار سال دارند و همچنین حفظ غیرحضوری و تلفنی که حفاظ طی تماس تلفنی محفوظاتشان را به استاد ارائه می‌دهند، نیز در مؤسسه برگزار می‌شود.
یادآور می‌شود، در کنار این دوره‌ها نیز کلاس‌های جانبی چون تفسیر، احکام، نهج‌البلاغه، تدبر، عربی، زبان یک روز در هفته به مدت دو ساعت به صورت عمومی بدون محدودیت سنی برگزار می‌شود.
مؤسسه قرآنی و عترت صهبای ملکوت در ضلع شمال غربی پل سیدخندان، خیابان ارسباران، کوچه شهید مسعود شفاپی، پلاک 43 قرار دارد. همچنین علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند ب شماره 22883957 تماس بگیرند. همچنین پایگاه اینترنتی این مؤسسه به نشانی http://sahbayemalakoot.ir قرار دارد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: