کد خبر: 3737241
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷
گروه فعالیت‌های قرآنی - رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: تمام سعی بر این است که دوره‌های آموزش قرآن را ارتقاء دهیم. فرهنگ قرآن باید از دستگاه‌ها خارج و به بطن مردم ورود پیدا کند اگر مردم الزام به رعایت احکام قرآن داشته باشند قطعا مبانی اعتقادی در جامعه فراگیر می‌شود.

لزوم ارتقاء دوره‌های آموزش قرآن

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، حجت‌الاسلام قاسم عبداللهی، رئیس کل دادگستری استان مرکزی، امروز، ۱۸ مرداد در آیین اختتامیه و تجلیل از نفرات برتر مرحله استانی ششمین دوره مسابقات قرآن قوه قضاییه گفت: تمام سعی بر این است که دوره‌های آموزش قرآن را ارتقاء دهیم. فرهنگ قرآن باید از دستگاه‌ها خارج و به بطن مردم ورود پیدا کند اگر مردم الزام به رعایت احکام قرآن داشته باشند قطعا مبانی اعتقادی در جامعه فراگیر می‌شود.
وی تصریح کرد: همه جا از ما به عنوان مجری مبانی قضایی در مورد علل آسیب‌های اجتماعی و راه درمان آن سؤال می‌پرسند، بروز آسیب‌های اجتماعی دلایل مختلف دارد که باید مجزا تحلیل و علت‌ها را استخراج کرد.
حجت‌الاسلام عبداللهی ادامه‌ داد: برخی از آسیب‌های اجتماعی نشئت گرفته از ضعف ایمان است. ضعف ایمان در نسل ما اتفاق افتاده است. شیاطین بر نفوس ما غلبه کرده و زمینه بروز مشکلات اقتصادی، اخلاقی، اجتماعی را در برخی افراد فراهم کرده است. پناه بردن به قرآن و حاکم شدن مبانی قرآن راهکار مصون ماندن از آسیب‌های اجتماعی است.
رئیس کل دادگستری استان اضافه کرد: احکام مبانی دینی و قرآنی در سال‌های پس از پیروزی انقلاب در دستور کار قرار گرفت اما آنچنان که باید و شاید موفق نبود. هرچه از اهداف انقلاب فاصله گرفتیم به همان میزان از اهداف قرآن فاصله گرفتیم.
حجت‌الاسلام عبداللهی تأکید کرد: دلیل عقب‌ماندگی در مباحث سیاسی، وابستگی در مبانی اقتصادی این است که نتوانستیم به اهداف برسیم و از احکام قرآنی فاصله گرفتیم. اهداف در نظام مشخص بود و تمام تلاش‌ها مبتنی بر احکام دینی بود.
وی اظهار کرد: دفاع مقدس یکی از مبانی قرآنی است که در طول ۸ سال رشادت با درایت امام راحل و مردم انجام شد. در این دوران نیز اگر از قرآن فاصله گرفتیم با مشکلاتی مواجه شدیم اما هرگاه اتحاد و احکام قرآن را سرلوحه قرار دادیم موفقیت‌های بسیار خوبی را شاهد بودیم.
حجت‌الاسلام عبداللهی افزود: خداوند در احکام قرآن فتح‌هایی را قرار داده است و هر فردی که به آن عمل کند به نتیجه می‌رسد ‌ پروردگار در اتحاد پیروزی گذارده و تمام امت‌ها چه مسلمان و غیرمسلمان به آن عمل کنند موفق هستند. فلسفه نزول قرآن در آیه ۵۷ سوره مبارکه«یونس» ذکر شده است.
وی افزود: حاکمیت وظیفه دارد فضای اجتماعی جامعه را به سمت آموزش در رشته‌های مختلف هدایت کند. آموزش به شفا منتج می‌شود.‌ امروز در زندان‌های استان شاهد فعالیت‌های قرآنی در سطح وسیع هستیم. راه‌اندازی نهضت قرآن در زندان‌ها به عدم بازگشت مجدد زندانیان به زندان می‌انجامد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: