کد خبر: 3737271
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۰
علی متقیان:
گروه اجتماعی - مدیرعامل خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) گفت: کاری کنید که مسئولان بدون شما جلسه ای تشکیل ندهند. ما باید همواره اخبار را راستی آزمایی کنیم. هر خبری ارزش انتشار ندارد. شغل ما شغل انبیاست و ما متعهدیم مانند پیامبر امین باشیم.

خبرنگاری، شغل انبیاست

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، علی متقیان، مدیرعامل خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ضمن تاکید بر نقش پیامبرگونه خبرنگاران در آگاهی بخشی جوامع اظهار کرد: در نظام جمهوری اسلامی روزها را به نام انسان‌های بزرگ می‌گذارند و روز خبرنگار هم با نام شهادت شهید صارمی مزین شده است. شهید صارمی خبرنگاری بود که جانش را برای خدا و شغلش از دست داد و ما همیشه به یادش هستیم.
وی افزود: خداوند به قلم قسم خورده و قسمش بر نوشته‌های قلم تأکید دارد. خداوند پیامبر را هم با «اَلَّذی عَلَّمَ بِاالقَلَمْ» مبعوث می‌فرماید. اسلام دین خواندن، قلم زدن و نوشتن با آن است. ما نیز سر و کارمان با قلم است و آن را معیار قرار داده‌ایم.
متقیان تصریح کرد: ما به جبرئیل و پیامبر،«امین» می‌گوئیم و این به دلیل آن است که هر چه می‌گویند صدق و درست است. شغل خبرنگاری هم نوعی از شغل انبیاست؛ پیامبران از جانب خداوند سخن می‌گویند و خبرنگاران از جانب انسان که خلیفة‌الله است.
وی ادامه داد: خبر،منشأ اطلاع‌رسانی دارد و موجب آگاهی دیگران می‌شود. خبر را انسان‌ها و طبیعت می‌سازند. ما بایستی امین و امانتدار باشیم و بدانیم جهت آنچه می‌گوییم چیست؟ رضای خالق است یا رضای انسان‌ها.
مدیر عامل خبرگزاری ایسنا تصریح کرد: ما انسان را جانشین خدا در زمین می‌دانیم اما گاهی انسان‌های شیطان‌صفتی هم وجود دارند. نکته مهم این است که ما پیام آور انسان الهی هستیم یا انسان شیطانی؟
وی ادامه داد: انسان های الهی و شیطانی هر دو پیامبر می خواهند اما اینکه خبرنگار کدام حرف را منتشر کند، در نوع تفکر اوست. ما بایستی راهمان را مشخص کنیم، قلممان الهی است یا شیطانی؟ وقتی قلم در دست می گیریم می دانیم که آنچه می نویسیم در جهت ایجاد نشاط و امید در جامعه است یا بالعکس.
متقیان گفت: مسئولیت ما بسیار بزرگ است. بایستی رسالت امین شهر توسط شما منتشر شود. باید حق بنویسیم و امانتدار باشیم. بر آنچه می نویسیم متعهد باشیم زیرا قلم متعهد ماندگار است. ما روزیمان را از قلم نمی گیریم، از صاحب قلم که خداوند است، می‌گیریم.
وی تصریح کرد: ما با خبری که می نویسیم، مقامی جا به جا می شود. دین و قلممان را به دنیای دیگران نفروشیم. ما در جامعه ای زندگی می کنیم که اگر خبر خوب باشد، می گویند گوینده سخن خوب گفته و اگر گوینده سخنی نادرست بزند می گویند مشکل از رسانه است.
مدیرعامل ایسنا گفت: هر جا خبر تهیه می کنید مستند تهیه کنید. مردم داخل خبر را کمتر می خوانند پس در انتخاب تیترها دقت کنید. مسئولین شهر شما می خواهند شهرشان، شهری پویا باشد و نام محلات در همه جا درخشان باشد. شما که چشمان بینا و قلم های توانا این شهر هستید به کمک شهر بیایید و شهرتان را معرفی کنید زیرا خبر فقط نباید سیاسی باشد.
متقیان در پایان اظهار کرد: کاری کنید که مسئولان بدون شما جلسه ای تشکیل ندهند. ما بایستی همواره اخبار را راستی آزمایی کنیم. هر خبری ارزش انتشار ندارد. شغل ما شغل انبیاست و ما متعهدیم مانند پیامبر امین باشیم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: