کد خبر: 3737300
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
بیژن نوباوه:
گروه سیاسی - مدیر مسئول روزنامه عصر ایرانیان گفت: بهترین راه برای مقابله با تحریم‌ها مساله خودکفایی درونی است.

خودکفایی درونی، راهکار مقابله با تحریم است

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، بیژن نوباوه وطن، مدیر مسئول روزنامه عصر ایرانیان شامگاه پنج‌شنبه ۱۸ مرداد‌ماه با حضور در مراسم گرامیداشت شهدای رسانه استان و سالروز فرا‌رسیدن روز خبرنگار که با عنوان انقلاب اسلامی، مردم و رسانه با همکاری کنگره ملی نقش امام(ره) و ۶۲۰۰ شهید استان در دفاع مقدس و بسیج رسانه استان در اراک برگزار شد، اظهار کرد: جایگاه خبرنگاران در جامعه ما در مقاطع مختلفی مانند انقلاب و جنگ تحمیلی و حتی مهم‌تر از آن امروز به عنوان میدان بسیار بزرگ نبرد رسانه‌ای حادث شده است.
وی ادامه داد: بنا به تعبیر مقام معظم رهبری در واقع جنگ اصلی در دنیای امروز جنگ رسانه است، جنگ آگاهی و ضد آگاهی به نام اطلاعات و آگاهی است.
خبرنگار اسبق صدا و سیما گفت: نزدیک به ۱۰ شهید خبرنگار در کنار بنده به مقام رفیع شهادت نایل شدند از جمله آن‌ها می‌توان به شهید غلامرضا رهبر اشاره کرد که رهبر خبرنگاران در جنگ بود. دیگر شهدا نیز از ویژگی‌های بسیار والایی برخوردار بودند.
نوباوه وطن افزود: اینکه امروز ادعا می‌کنیم که شهدای رسانه شهدای آگاهی هستند، قدم در قدم پیامبر گذاشتن است.
وی بیان کرد: هیچ قدرتی نمی‌تواند مانع فعالیت کردن خبرنگار با انگیزه شود. امروز می‌بینیم که جامعه خبرنگاری ایران از سالم‌ترین جامعه خبرنگار دنیا است.
خبرنگار دوران دفاع مقدس اظهار کرد: با توجه به فعالیت رسانه‌ای بنده از شبه قاره‌هند گرفته تا قلب آمریکا در نیویورک می‌توانم بگویم آزادگی در خبرنگاران کشور را در هیچ کجای دنیا ندیدم و زمینه ظهور آن از زمان جنگ است.
مدیر مسئول روزنامه عصر ایرانیان بیان کرد: اگر امروز به ما عنوان خبرنگار اطلاق می‌شود حلقه اتصال مردم و رسانه هستیم. خبرنگاران جایگاهی کمتر از مصلحین اجتماعی، بزرگان، اندیشمندان و دانشمندان ندارند. اگر هدف همه اندیشمندان ارتقا بشر است باید گفت کدام ارتقا بالاتر از آگاهی، اندیشیدن، یاد دادن برای اندیشه است.
نوباوه وطن افزود: علی‌رغم مشکلات قشر خبرنگاران در صدا و سیما و خبرگزاری‌ها و حتی رسانه‌های شهرستان یک چیز دل خبرنگار را خوش می‌کند آن هم عشق درونی‌ای است که پیام ادبی و انسانی را به مخاطب می‌رساند.
وی بیان کرد: جامعه رسانه‌ای کشور امروز باید به خود ببالد. وضعیت ما امروز در جامعه اسلامی در قیاس با وضعیت جهان و پیش از انقلاب یعنی چهار دهه پیش قابل مقایسه نیست. این قیاس نه صرفا در رادیو تلویزیون و رسانه کشور بلکه یک قیاس بین‌المللی است.
مدیر مسئول روزنامه عصر ایرانیان گفت: بر علیه کشور ۲۹۷ رسانه صوتی و تصویری بدون شبکه‌های مجازی که به چنددههزار نفر می‌رسد، برنامه پخش می‌کنند. آیا خطر ما از شوری آن زمان برای آمریکا بیشتر است و نشان می‌دهد بیشتر است. آیا خطر ما جنگ‌افزار است که نیست.
نوباوه وطن اظهار کرد: آمریکایی‌ها قدرت ایران، قدرت جنگ افزاری و نرم افزاری را نمی‌دانند اگر می دانستند قدرت ما قابل قیاس با آن‌ها نیست.
وی افزود: آمریکایی‌ها به این نتیجه رسیدند قدرت رویایی در میدان نبرد را با ما ندارند. امروز همه قدرت آمریکا چه در بعد نظامی و اقتصادی و سرمایه‌های رسانه‌ای در یک کاسه قرار گرفته‌است به طوری که همه دنیا یک طرف ما یک طرف.
مدیر مسئول روزنامه عصر ایرانیان افزود: بنابه گفته آمریکایی‌ها تشکیل داعش که بسیار استراتژیک برای غرب بود، به نفع ایران تمام شد. حتی ترامپ گفت ۷ هزار میلیارد دلار در خاورمیانه هزینه کردیم و چیزی عاید نشد در حالی که حکومت ایران در سوریه حرف اول را می‌زند .
وی افزود: بنا به گفته آمریکایی‌ها قبلا در خاورمیانه دو جبهه از قبیل جبهه غزه و لبنان مهم بود و امروز به سه جبهه تبدیل شد به جولان علیه اسرائیل و شکست تاریخی آن‌ها را به دنبال داشت.
مدیر مسئول روزنامه عصر ایرانیان گفت: در قضیه برجام، پنج بعلاوه یک یعنی پنج عضو شورای امنیت سازمان ملل که قدرت وتو دارند و ششمی آلمان بود که از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵ دو هزار میلیارد یورو دلار صادرات نفتی داشت و قدرت مطلق اقتصادی دنیا بوده است.
نوباوه وطن ادامه داد: پنج بعلاوه یک یعنی شش کشور که همه منویات دنیا در اختیار آن‌هاست یک طرف و ایران یک طرف. آیا این یک معادله نیست آیا تز دکترا نیست.
وی بیان کرد: در زمانی که امپراطوری دنیا شکل می‌گیرد تنها جریانی که ضد جریان رسانه‌ای دنیا حرکت می‌کند، جریان رسانه‌ای جمهوری اسلامی ایران است.
نوباوه بیان کرد: آمریکایی‌ها به این نتیجه رسیدند ایران چه در بعد فرهنگی، اقتصادی باید از داخل نابود شود، آن‌ها می‌دانند جنگ با ایران یعنی شکست مطلق.
مدیر مسئول روزنامه عصر ایرانیان بیان کرد: امروز اگر رفتار دولتی و نظام در مواجه با مشکلات اقتصادی داخل و تحریم‌ها سنجیده و علمی نباشد، ضربه می‌خورد.
نوباوه وطن بیان کرد: رهبر معظم انقلاب همواره بر اقتصاد مقاومتی تاکید کرده‌اند، امروز در اقتصاد و فرهنگ و رسانه آگاهی دادن به نسل جوان از نان شب واجب‌تر است. اگر امروز اقدام نکنیم فردا دیر است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: