کد خبر: 3737361
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۱
معاون حقوقی بنیاد شهید عنوان کرد:
گروه اجتماعی- عندلیبی، با تاکید بر لزوم حفظ عزت و شانیت ایثارگران در ارائه خدمات قانونی، عنوان کرد: بنیاد شهید و امور ايثارگران نهاد تخصصی حمایت از ایثارگران است.

به گزارش ایکنا از گیلان، سعید عندلیبی، معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز گذشته، 18 مرداد در نشست با ایثارگران دستگاه های اجرایی که در استانداری گیلان برگزار شد، این عزیزان را سفیران بنیاد شهید در سازمان ها و دستگاه های اجرایی دانست و اظهار کرد: شما حامیان پرقدرت ایثارگران هستید.

وی با اشاره به فرایند تصویب قانون برنامه ششم در حوزه حمایت از ایثارگران، افزود: خوشبختانه قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به قانون دائمی تبدیل شده است و در تلاش برای تدوین لایحه اصلاح قانون مذکور نیز هستیم.

معاون حقوقی بنیاد شهید، با اشاره به بسته های حمايتی مختلف در حوزه ايثارگران، گفت: اگر تمام امکانات و حمایت های ما منجر به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نشود، کاری انجام نداده ایم لذا به دنبال ایجاد ساز و کارهای لازم جهت توانمندسازی ایثارگران در دستگاه ها هستیم.

عندلیبی، با تاکید بر لزوم حفظ عزت و شانیت ایثارگران در ارائه خدمات قانونی، عنوان کرد: بنیاد شهید و امور ايثارگران نهاد تخصصی حمایت از ایثارگران است، اما همه دستگاه ها باید در این امر مهم مشارکت داشته باشند، زیرا همه ما مدیون شهدا و ایثارگران و خانواده های آنان هستیم و باید پاسدار عظمت و اقتدار این استوانه های انقلاب و نظام باشیم.

وی با بیان اینکه قوانین حمایتی از ایثارگران نیازمند همکاری دستگاه ها است، خاطرنشان کرد: همه ایثارگران در ابتدا رزمنده بودند و لذا در قانون برنامه ششم، برای رزمندگان تدابیر ویژه ای اندیشیده شده است و باید اعتبارات لازم جهت زمینه سازی اجرای قانون برنامه ششم تعیین و از ایجاد انتظارات جدید خودداری شود.

این مقام مسئول ادامه داد: باید بتوانیم مقدمات اجرای کامل قانون برنامه ششم در حوزه ایثارگران و قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را فراهم کنیم.

عندلیبی، اجرای قوانین را همراه با بار مالی برای دولت دانست و گفت: خوشبختانه در پرداخت هزینه های بیمه تکمیلی ایثارگران مشکلی وجود ندارد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: