کد خبر: 3737362
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۱
معاون استاندار گیلان:
گروه اجتماعی- جمشیدنژاد، قانون برنامه ششم توسعه را عالی ترین برنامه در حوزه ایثار و شهادت دانست و افزود: در همه سطوح مدیریتی جامعه باید قوانین متناسب با خواسته های ایثارگران ایجاد شود.

به گزارش ایکنا از گیلان، علی اصغر جمشیدنژاد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان روز گذشته، 18 مرداد در نشست با ایثارگران دستگاه های اجرایی که در استانداری گیلان برگزار شد، با بیان اینکه همه ما مدیون شهدا و ایثارگران هستیم، اظهار کرد: نقش فراکسیون ایثار مجلس شورای اسلامی در حوزه حمایت از ایثارگران بسیار بارز است.

وی قانون برنامه ششم توسعه را عالی ترین برنامه در حوزه ایثار و شهادت دانست و افزود: در همه سطوح مدیریتی جامعه باید قوانین متناسب با خواسته های ایثارگران ایجاد شود.

معاون استاندار گیلان، تقوا، جهاد و سعی و کوشش را ویژگی شخصیتی ایثارگران دانست و تصریح کرد: این عزیزان در شرایطی سخت همه زندگی خودشان را در طبق اخلاص گذاشتند و جانشان را فدای استقرار نظام و آرمان های آن و دفاع از حریم دین کردند و حافظ مرزهای جمهوری اسلامی بودند.

این مقام مسئول، با تاکید بر اینکه در تصویب قوانین حمایتی برای ایثارگران باید نگاه ویژه ای وجود داشته باشد، گفت: ایثارگران در دستگاه های اجرایی مدافع حقوق ایثارگران و مرجعی برای مراجعه آنان هستند و باید خواسته های ایثارگران از طریق شما پیگیری شود.

جمشیدنژاد، بنیاد شهید را یک نهاد عمومی غیر دولتی دانست که جایگاه مهمی دارد و عنوان کرد: نیازمند حمایت های دولتی در اجرای قوانین هستیم.

معاون استاندار گیلان، با اشاره به وضعیت اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر، خاطرنشان کرد: کسانی که یک دوره در صحنه های جنگ تعیین کننده بودند، امروز در اشتغال فرزندان خود مشکل دارند لذا رسیدگی به وضعیت اشتغال ایثارگران در دستور کار قرار گیرد.

غلامعلی جعفرزاده، عضو فراکسیون ایثار مجلس شورای اسلامی نیز، با تاکید بر لزوم حفظ وحدت، انسجام و هماهنگی بین دستگاه های اجرایی با بنیاد شهید، گفت: ظرفیت های قانونی خوبی در حوزه ایثارگران در برنامه ششم دیده شده است که برای تحقق آن نیازمند مشارکت دستگاه ها هستیم.

وی با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت نباید از دستگاه ها خارج شود، خاطرنشان کرد: قانون برنامه ششم و قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران ظرفیت های بسیار خوبی را برای حمایت از ایثارگران و در نهایت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ایجاد کرده است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: