کد خبر: 3737363
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۲
مدیرکل بنیاد شهید گیلان:
گروه اجتماعی- پاکاری گفت: اراده دولت بر این است که همواره ایثارگران مورد تکریم و توجه قرار گیرند، اما در اجرای قوانین مربوط به ایثارگران با مشکل مواجه هستیم.

به گزارش ایکنا از گیلان، عبدالله پاکاری، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان روز گذشته، 18 مرداد در نشست با ایثارگران دستگاه های اجرایی که در استانداری گیلان برگزار شد، ضمن قدردانی از تعامل خوب دستگاه ها با بنیاد شهید و امور ایثارگران، اظهار کرد: بخش قابل توجهی از مشکلات ایثارگران ناشی از بروکراسی اداری است که از اختیار استان خارج می باشد.

وی از ارتقای ظرفیت ایثارگران استان نسبت به گذشته خبر داد و تصریح کرد: امروزه جایگاه ایثارگران در ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی و اجرایی بهبود يافته و شاهد رشد کمی و کیفی وضعیت تحصیلی آنان هستیم؛ به گونه ای که حدود 6 هزار نفر از ایثارگران ما در مقاطع مختلف در حال تحصیل هستند و بیش از 30 درصد آنان تحصیلات تکمیلی دارند.

این مقام مسئول، با بیان اینکه 250 نفر از ایثارگران گیلان عضو بنیاد نخبگان استان هستند و جایگاه خاص علمی یا اختراع دارند، گفت: همچنین بالغ بر 4 هزار نفر فعال قرآنی شاهد و ایثارگر داریم. فعالیت های فرهنگی و هنری ایثارگران در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت نیز دنبال می شود.

پاکاری، اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر را یکی از عمده ترین دغدغه های بنیاد شهید دانست و اضافه کرد: نگرانی ما عدم اجرای قوانین است، زیرا اراده دولت بر این است که همواره ایثارگران مورد تکریم و توجه قرار گیرند، اما در اجرای قوانین مربوط به ایثارگران با مشکل مواجه هستیم.

مدیرکل بنیاد شهید گیلان، خواستار ایجاد یک جایگاه سازمانی برای نمایندگان ایثارگران در دستگاه شد و تاکید کرد: مسئولانی جهت رسیدگی به مباحث مربوط به حوزه ایثارگران در سازمان ها و دستگاه های اجرایی مشخص شوند، زیرا همه دستگاه ها در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نقش دارند.

حمیدرضا امام پناهی، مشاور استاندار گیلان و مسئول امور ایثارگران استانداری نیز در ادامه، ضمن گرامیداشت فرارسیدن سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی در 26 مرداد، گفت: با هماهنگی فرمانداری ها ویژه برنامه های تجلیل از آزادگان برنامه ریزی شود.

وی با اشاره به اقدامات مثبت دستگاه ها در راستای اجرای قانون برنامه ششم در حوزه ایثارگران و قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، تصریح کرد: با توجه به تاکید برنامه ششم بر اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر، سهم 25 درصدی ایثارگران در استخدام دستگاه ها لحاظ شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: