کد خبر: 3737956
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷
گروه سیاست و اقتصاد - فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان ارزش ریالی کالا‌های قاچاق کشف شده تا ۲۰ مردادماه امسال را ۲۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: ۹ میلیارد تومان کالای احتکار شده نیز در استان زنجان کشف شد.
9 میلیارد تومان کالای احتکار شده در استان زنجان کشف شد
به گزارش ایکنا از زنجان، علی آزادی ظهر امروز، 21 مرداد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای سال تا ۲۰ مردادماه شهروندان  ۱۳۳ هزار تماس با پلیس 110 برقرار کردند که 77 هزار تماس عملیاتی شده و ۶۳ هزار تماس در حوزه راهنمایی و ارشادی بوده که حاکی از رشد 14 درصدی تماس‌ها و کاهش 9 درصدی مراجعات حضوری است.
وی ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده تا 20 مردادماه امسال را ۲۰ میلیارد تومان برشمرد و گفت: کالاهای قاچاق به تولیدات داخل ضربه می‌زند.
فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه برخی برای سودجویی دست به احتکار می‌زنند، ابراز کرد: پلیس تاکنون ۹ میلیارد تومان کالای احتکار شده از جمله برنج، لوازم خانگی و سایر اقلام را کشف و ضبط کرده است.
وی با اشاره به اینکه در ۱۰ سال گذشته در تصادفات بیش از ۲۸ هزار کشته داشتیم، تصریح کرد: در حال حاضر با کاهش 10 هزار نفری متوفیان تصادفات این رقم به 16 هزار نفر رسیده است و در استان  زنجان در چهار سال گذشته همه ساله شاهد کاهش تعداد تصادفات هستیم.
سردار آزادی عامل انسانی، خودروها، جاده و شرایط محیطی را از عوامل دخیل در بروز تصادفات دانست و گفت: در این بین عامل انسانی مهمترین نقش را دارد و باید ضمن استانداردسازی خودروها، نقاط حادثه‌خیز جاده‌ها نیز برطرف شود.
وی با اشاره به اینکه امسال 85 نفر در تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست دادند، خاطرنشان کرد: این در حالی است که سال گذشته 72 تن کشته شدند که در واقع امسال 13 نفر بیشتر تلفات داشتیم.
فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان با بیان اینکه بیشترین نظارت بر عملکرد پلیس وجود دارد، افزود: هرچقدر دامنه نظارت بر عملکردها گسترده باشد، سازمان سالم‌تر می‌ماند و در ارزیابی‌های انجام شده در بین استان‌های همگروه در سال ۹۶ رتبه اول را کسب کنیم.
وی با اشاره به اینکه فضای مجازی تیغ دولبه بوده و دارای فرصت و تهدید است، اظهارکرد: فعالیت در فضای مجازی خلاف امنیت، هویت و فرهنگ کشور، تهدید است ولی در جایی به فرصت تبدیل می‌شود.
سردار آزادی با اشاره به اینکه جرائم حوزه فضای مجازی روبه افزایش است، یادآور شد: امسال شاهد رشد ۴۳ درصدی جرائم مالی در فضای مجازی بودیم، سال گذشته 157 نفر در این بخش دستگیر شدند اما امسال این رقم به 224 نفر رسید.
این مسئول با بیان اینکه هرچقدر قدرت خرید مردم کاهش یابد امکان افزایش جرائم افزایش می‌یابد، تصریح کرد: در ماه‌های گذشته شاهد افزایش جرائم خرد بودیم ما وظیفه داریم اجازه ندهیم عده‌ای جامعه را دچار اخلال کنند. معضل بیکاری و تأمین معیشت تاثیر منفی گذاشته و باعث افزایش سرقت‌های خرد شده است.
فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان ادامه داد: در بخش کودک‌ربائی موردی نداشتیم و یک مورد قتل کودک وجود داشت اما هنوز قاتل کشف نشده و به محض حصول نتایج مظنون دستگیر می‌شود.
سردار آزادی با اشاره به اینکه معاندان نظام ۳۵۰۰ فراخوان اعتراض برای مردم ایران اعلام کردند، گفت:همه ما نسبت به مشکلات آگاهی داریم چون در بطن جامعه هستیم و متوجه هستیم که برخی مدیران رسالت خدمت‌گذاری را انجام نمی‌دهند و از سوی دیگر ناامنی‌های بازار و تورم باعث شده حق را به مردم دهیم ولی دشمن علی‌رغم اینکه تحریم اقتصادی وعملیات روانی را آغاز کرده‌اند و فراخوان اعتراض می‌دهند.
وی ادامه داد: اعتراض راه و قانون دارد ولی دشمنان دنبال ناامنی و براندازی نظام هستند و برقراری نظم و امنیت لازمه پیشگیری از این سوء استفاده‌ها است.
سردار آزادی، زنجان را جزو استان‌های امن کشور خواند و گفت: درگیری و نزاع بیشترین جرائم را در استان زنجان به خود اختصاص داده اما با این حال تعداد نزاع‌ها نسبت به میانگین کشوری 56 مورد کمتر است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: