کد خبر: 3737963
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹
گروه اجتماعی - مدیرکل دامپزشکی استان یزد گفت: با توجه به اینکه در ذبح دام‌های قربانی احتمال انتقال بیماری‌های مشترک وجود دارد، دام‌ها در کشتارگاه و زیر نظر ناظران کشتار شوند.

کشتار دام‌های قربانی در کشتارگاه‌ها ضامن سلامت جامعه است

به گزارش ایکنا از یزد، علی اکبر حدادزاده، مدیرکل دامپزشکی استان یزد صبح امروز در جلسه هماهنگی عید سعید قربان به شهروندان تاکید کرد: برای اطمینان از سلامت گوشت و تامین سلامت شهروندان در خرید و کشتار دام های قربانی دقت نمایند.
حدادزاده افزود: با توجه به آنکه در ذبح دام های قربانی احتمال انتقال بیماری های مشترک بین انسان و دام وجود دارد، بهترین راهکار برای جلوگیری از این مشکل، ذبح اینگونه دام ها در کشتارگاه و زیر نظر ناظرین بهداشتی و شرعی دامپزشکی و همچنین پیش سرد گذاری لاشه ها است، در این راستا دامپزشکی به همراه سایر دستگاه ها، آماده ارائه خدمت به مردم در اجرای هرچه بهتر سنت حسنه قربانی می باشد.
این مقام مسئول یادآور شد: به منظور کنترل و نظارت شرعي و بهداشتي بر مراسم ذبح دام های قربانی در سطح استان، این اداره کل تمهیدات ویژه ای را در نظر گرفته است که از جمله باز بودن تمامی کشتارگاه های استان به منظور ارائه خدمات رایگان بازرسی و کشتار شرعی به متقاضیان جهت انجام قربانی می باشد.
وی به شهروندان توصیه کرد: نظر به اینکه بیماری تب کریمه کنگو در دام قابل شناسایی نیست، تنها راه اطمینان از سلامت گوشت، پیش سرد گذاری لاشه ها می باشد، لذا در صورت عدم دسترسی به کشتارگاه، ضمن رعایت شرایط بهداشتی و حفاظت فردی هنگام ذبح، گوشت قربانی را به مدت 24 ساعت در یخچال نگهداری و سپس مصرف نمایند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: