کد خبر: 3737970
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد ــ مدیر‌عامل مؤسسه ثامن‌الائمه(ع) شهرستان اصفهان طرح‌های اجرایی این مؤسسه را تشریح کرد.

مسعود ابوطالبی، مدیرعامل مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت ثامن‌الائمه در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا؛ گفت: مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت ثامن‌الائمه(ع) یکی از مؤسسات فعال در استان اصفهان و کشور است که سابقه‌ای قریب به 20 سال دارد و در حوزه‌های مختلف آموزشی، تبلیغی و پژوهشی در حال فعالیت است.
وی ادامه داد: در حوزه آموزشی، انواع آموزش قرآن برای سطوح مختلف ارائه می‌شود که می‌توان به برخی از طرح‌های شاخص در این زمینه اشاره کرد. برای خردسالان دو طرح ویژه شامل «شکوفه‌های نور» و«بوستان قرآن» ویژه سنین 4 تا 9 سال طراحی شده است که در کنار آموزش‌های قرآن، مباحثی چون نقاشی، کاردستی به منظور جذابیت کار در نظر گرفته شده است. همچنین آشنایی با برخی از موارد اسلامی و دینی در قالب فضایی شاد و کودکانه ارائه می‌شود.
ابوطالبی تصریح کرد: دوره‌های علوم قرآنی ویژه 10سال تا بالاتر در قالب روخوانی، روان‌خوانی، ترتیل، تجوید، ترجمه و مفاهیم، تفسیر و صوت و لحن نیز در حال برگزاری است.
مدیرعامل مؤسسه ثامن‌الائمه(ع) با اشاره به چند طرح دیگر اظهار کرد: آموزش قرائت تخصصی ویژه پسران و دختران نوجوان به تریب تحت عناوین تالی و تالیات ویژه گروه سنی 9 تا 12 سال است که به صورت ویژه به ارائه اموزش‌های صوت و لحن پرداخته شده و پس از پایان دوره، شرکت‌کنندگان متخلق به اخلاق قرآنی خواهند بود، همانطور که در سال‌های گذشته نیز مقام‌های برتری را در مسابقات کسب و در محضر مقام معظم رهبری به تلاوت پرداختند.
ابوطالبی به دیگر طرح این مؤسسه که امسال پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری آغاز شده است اشاره کرد و افزود: طرح گسترش حفظ قرآن کریم از دیگر طرح‌های شاخص این مؤسسه به نام «مدرسة القرآن» ویژه پایه‌های پنجم است که مجوز آن از سوی آموزش و پرورش دریافت شده است که دانش آموزان در کنار دروس تحصیلی، در مدت دو سال، موفق به حفظ کل قرآن کریم همراه با ترجمه می‌شوند. دوره آزمایشی این طرح آغاز شده اما دوره از مهر ماه به صورت رسمی شروع خواهد شد.
وی بیان کرد: این مرکز در زمینه فضای مجازی چند سالی است که دوره تخصصی قرآن را از پایه تا مقاطع بالاتر آغاز کرده است که علاقه‌مندان می‌توانند برای این دوره در سایت http://www.samenquran.ir/  ثبت نام کنند.
مدیر مؤسسه ثامن‌الائمه افزود: در ترم تابستان نیز برنامه‌های آموزشی- فرهنگی دیگری طرحی شده است. همچنین این مؤسسه دارای 8 شعبه درشهرستان اصفهان و مناطق محروم دارد.
ابوالطالبی تصریح کرد: مؤسسه ثامن الائمه، مدارس پیش دبستانی را از دیگر زیر مجموعه‌های خود قرار داده است، که طرح‌های خاصی مانند «نسیم رحمت» را تحت پوشش قرار داده است.
یادآور می‌شود، مؤسسه قرآن و عترت ثامن‌الائمه(ع) در اصفهان، خیابان چهارباغ خواجو، روبروی درب صدا و سیما واقع شده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: