کد خبر: 3737994
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۲
گروه فرهنگی- معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: آیین اختتامیه و معرفی نفرات برتر هشتمین جشنواره سراسری عکس رضوی در تبریز برگزار می‌شود.

 میهمانان خوان کرامت رضوی در تبریز گرد هم می‌آیند

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی اداره کل ارشاد اسلامی استان، علی محرمی، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، امروز 21 مردادماه گفت: آیین اختتامیه و معرفی نفرات برتر هشتمین جشنواره سراسری عکس رضوی 25 مردادماه جاری ساعت ١٨ در محل تالار استاد صیامی مجتمع سینمایی ٢٢ بهمن تبریز برگزار می‌شود.

وی، افزود: این جشنواره در شش بخش برگزار ‌شده که شامل جلوه‌های زیارت،‌ معماری(بنا‌های مذهبی و اماکن زیارتی)، خلاقه بدین معنی که (عکاس می‌تواند با دید خلاقانه خود و با بکارگیری تکنیک‌های سخت افزاری و نرم افزاری به بیان تصویری جلوه‌های زیارت بپردازد)، مجموعه عکس (هر عکاس می‌تواند در این بخش به فراخور موضوعات جشنواره آثار خود را به تعداد حداقل سه و حداکثر ١٠ عکس در قالب مجموعه عکس ارسال کند)، نوجوانان عکاس (ویژه عکاسان ٩ تا ١٥ ساله) این بخش به منظور ترویج و ترغیب عکاسی بین نوجوانان علاقمند به این هنر به جشنواره افزوده شده است.

محرمی تصریح کرد: با توجه به تاثیر برگزاری جشنواره رضوی در تولید آثار فاخر فرهنگی و هنری و گستره وسیع و اجرای آن در رشته‌های مختلف، شورای سیاست‌گذاری و اعضای اتاق فکر جشنواره سراسری عکس رضوی از میان هنرمندان برجسته کشوری و استانی انتخاب شدند تا با ارائه راهکار و ایجاد زمینه مناسب برای توسعه و تعالی هنر ارزش مدار، فضای جدیدی را جهت ارائه آثار فاخر هنرمندان عکاس فراهم نمایند.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، خاطرنشان کرد: پس از آن و با توجه به اهمیت و حساس بودن موضوع جشنواره که در رابطه با سیره و سنت رضوی است، اعضای هیات داوران از عکاسان برجسته کشوری شامل «سید عباس میرهاشمی»، «مهدی تهرانچی، «مجتبی آقایی»، «سید عباس آل یاسین»، «محمدرضا امتنانی» انتخاب شدند.

وی، گفت: داوری مقدماتی آثاره رسیده به دبیرخانه جشنواره سراسری عکس رضوی با حضور اعضای هیات داوران این جشنواره انجام گرفت و ٢٨ نفر به مرحله مسابقه راه یافتند که آثار برگزیده همزمان با آیین اختتامیه معرفی خواهند شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: