کد خبر: 3737998
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵
خجسته‌پور تاکیدکرد:
گروه فرهنگی ـ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر به مراکز فرهنگی و تربیتی ، اظهار کرد: طرح توسعه کانون ادب خرم‌آباد اجرایی شود.

به گزارش ایکنا از لرستان، حبیب‌اله خجسته‌پور، معاون سیاسی ـ امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان، امروز یک‌شنبه، ۲۱ مرداد در جلسه شورای آموزش و پرورش لرستان ضمن تسلیت شهادت امام جواد(ع) اظهارکرد: آب منطقه‌ای مکلف به انجام تعهد ساخت مدرسه در روستای گوشه شهرستان درود است و باید پاسخگوی عدم حضور در این جلسه باشد؛ مدیری که توانایی انجام کار ندارد نباید قول بدهد.
وی با اشاره به این‌که در بحث تغییر کاربری اماکن آموزشی، کاربری‌های ساختمان‌های نهضت سوادآموزی منطقه بیران‌شهر مورد تصویب قرار می‌گیرد، اضافه کرد: معاون عمرانی استاندار تکلیف مصوبات شورای آموزش و پرورش را تا حصول نتیجه پیگیری خواهد کرد.
وی با طرح این سؤال که آیا می‌شود بخشی از یک فضای آموزشی را تغییر کاربری داد یا خیر، تصریح کرد: باید استعلامات لازم در این خصوص صورت گیرد چراکه عموماً تغییر کاربری در خصوص کل مساحت یک زمین جامعیت دارد.
خجسته‌پور به تصویب ساخت مدارس شبانه‌روزی بروجرد و بیر‌ان‌شهر اشاره و با ذکر این مطلب که توسعه راه‌ها و وسایل نقلیه موجب کاهش استقبال دانش‌آموزان از مدارس شبانه‌روزی شده است، اضافه کرد: در مدارس شبانه‌روزی باید به‌دنبال بهره‌وری در مدارس شبانه‌روزی باشیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان بر ضرورت مرمت و توسعه کانون فرهنگی و تربیتی ادب خرم‌آباد تاکید و با ذکر این مطلب که این کانون فضایی نوستالوژیک دارد، اظهارکرد: دوران اوج این کانون در حوزه‌های هنری و موسیقی بود و احیای کانون ادب حفظ یک اثر تاریخی است این در حالی است که مزیت کانون ادب مرکزیت است.
وی به عدم تعریف فرهنگ‌سرا در چارت آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: طرحی به‌عنوان طرح توسعه برای کانون فرهنگی تربیتی ادب تعریف شود و در این طرح توسعه ساختمان قدیمی کانون و تجهیز آن شود و اولویت بعدی الحاقات این کانون در دستور کار قرار گیرد.
خجسته‌پور تصریح کرد: درصورت تامین زمین و احداث ساختمان هنرستان ورزشی دخترانه این ساختمان در اختیار کانون ادب قرار گیرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان به تهیه طرح دبیرستان حضرت امام(ره) بروجرد تاکید کرد و با ذکر این مطلب که هفته گذشته نتایج کنکور اعلام شد که موجب نگرانی‌هایی در استان گردید، خاطرنشان کرد: دستور کار اصلی شورای آموزش و پرورش بررسی وضعیت استان در کنکور باشد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: